Liga Mistrzów: Chelsea na kolanach - wielki mecz Napoli

Liga Mistrzów: Chelsea na kolanach - wielki mecz Napoli

Cavani strzela bramkę na 2:1 dla Napoli (fot. EPA/CESARE ABBATE/PAP)
Napoli pokonało Chelsea Londyn 3:1 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dwie bramki dla Napoli zdobył Ezequiel Lavezzi, a jedną dołożył Edinson Cavani. Jedyną bramkę dla Londyńczyków zdobył Juan Mata.

Spotkanie w Neapolu rozpoczęło się od ataków gospodarzy, ale to  piłkarze Chelsea - w 27 minucie - pierwsi cieszyli się ze strzelenia gola. Po kiksie Paolo Cannavaro sam na sam z bramkarzem włoskiego klubu stanął Hiszpan Juan Mata i bez problemów go pokonał. Napoli nie zrażone kontynuowało ofensywną grę i jeszcze przed przerwą objęło prowadzenie. Najpierw wyrównał Argentyńczyk Ezequiel Lavezzi, a  następnie do siatki londyńczyków trafił Urugwajczyk Edinson Cavani. W drugiej połowie dominacja gospodarzy była jeszcze większa, udokumentowali ją jednak tylko jedną bramką. Wynik spotkania w 65 minucie ustalił Lavezzi.

Angielski futbol jest w wyraźnym odwrocie. W latach 2007-2009 do  półfinałów LM dochodziły po trzy drużyny z tego kraju - tymczasem obecnie wiele wskazuje na  to, że w żadna angielska drużyna nie zagra nawet w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Obie ekipy z Manchesteru (United i City) odpadły w fazie grupowej, a Arsenal Londyn w pierwszym meczu 1/8 finału z AC Milan przegrał na wyjeździe aż  0:4.

Napoli: Morgan De Sanctis; Hugo Campagnaro, Paolo Cannavaro, Salvatore Aronica - Christian Maggio, Goekhan Inler, Walter Gargano, Juan Zuniga; Marek Hamsik (82-Goran Pandew), Ezequiel Lavezzi (74-Blerim Dzemaili); Edinson Cavani

Chelsea: Petr Cech; Branislav Ivanovic, Gary Cahill, David Luiz, Jose Bosingwa (12-Ashley Cole); Ramires, Raul Meireles (70-Michael Essien); Daniel Sturridge, Juan Mata, Florent Malouda (70-Frank Lampard); Didier Drogba.