Turniej ATP w Rzymie: będzie finał Nadal-Djokovic

Turniej ATP w Rzymie: będzie finał Nadal-Djokovic

Rafael Nadal (fot. EPA/ETTORE FERRARI/PAP)
Rozstawiony z numerem dwa Hiszpan Rafael Nadal został pierwszym finalistą turnieju tenisistów ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie (pula nagród 2 950 475 euro). W półfinale Nadal pokonał rodaka Davida Ferrera 7:6 (8-6), 6:0. Jego przeciwnikiem będzie lider światowego rankingu Serb Novak Djokovic, który wygrał ze Szwajcarem Rogerem Federerem 6:2, 7:6 (7-4).
Nadal tylko w pierwszym, trwającym 86 minut secie miał problemy z  Ferrerem. Przegrywał już 1:3, ale ostatecznie po tie-breaku rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść. W drugim nie oddał już rywalowi gema i po raz 12 z rzędu pokonał Ferrera na nawierzchni ziemnej. 20 maja stanie przed szansą wygrania po raz szósty rzymskiego turnieju.