Ziółkowski dorzucił do Londynu

Ziółkowski dorzucił do Londynu

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) wygrał we francuskiej miejscowości Forbach konkurs rzutu młotem wynikiem 78,51 - lepszym o 51 cm od minimum PZLA na igrzyska olimpijskie. W gronie kobiet zwyciężyła jego klubowa koleżanka Joanna Fiodorow rezultatem 69,21.

Ziółkowski, który czterokrotnie startował już w igrzyskach, a w  Sydney wywalczył złoty medal, miał w Forbach dobrą serię rzutów, czterokrotnie przekraczając granicę 77 metrów.

W pchnięciu kulą zwyciężył Damian Kusiak (AZS AWF Biała Podlaska) -  19,86. Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań) był drugi w biegu na 200 m z czasem 21,26 sekund i trzeci na 100 m, które przebiegł w 10,66 s. W biegu na 400 m Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) zajął drugie miejsce (46,44 s) za Francuzem Yannickiem Fonsat.