Rekord świata Casillasa. Hiszpania gromi Koreę

Hiszpania bez problemu poradziła sobie z Koreą Południową (fot. C. EPA/PETER KLAUNZER/PAP)
Przygotowująca się do piłkarskich mistrzostw Europy reprezentacja Hiszpanii pokonała Koreę Południową 4:1 (1:1) w towarzyskim meczu rozegranym w szwajcarskim Bernie.
Hiszpanie bez problemów wygrali 4:1 z Koreą Południową, potwierdzając, że nawet w eksperymentalnym składzie - bez zawodników Barcelony i Athletic Bilbao (zmierzyli się w finale Pucharu Króla) - są bardzo groźni.

Mistrzowie świata i Europy posiadali od początku spotkania na Stadionie Narodowym w Bernie wyraźną przewagę; ekipa Korei miała problemy z wyjściem ze swojej połowy. W 11. minucie Fernando Torres po podaniu od Benata strzelił bramkę dla Hiszpanii. To pierwszy gol w reprezentacji napastnika Chelsea Londyn od września 2010 roku i 28. bramka w karierze.

Koreańczycy po tej stracie przeszli do defensywy, uważniej grali w obronie. Kilka razy także groźnie zaatakowali, ale Pepe Reina nie dał się zaskoczyć. Bramkarz Hiszpanii skapitulował dopiero w 43. minucie, gdy silnym strzałem z 20 metrów popisał się Kim Do-Heon.

Po przerwie Hiszpania ponownie uzyskała przewagę. W 52. minucie ręką w polu karnym zagrał Cho Yong-Hyung i sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Xabi Alonso. Cztery minuty później było 3:1. Bramkę z rzutu wolnego uzyskał Santi Cazorla. Piłkarze w murze wyskoczyli w górę, a pomocnik Malagi uderzył piłkę płasko, po murawie. Rezultat spotkania ustalił w 79. minucie napastnik Sevilli Alvaro Negredo, który po prostopadłym podaniu od Adriana, technicznym uderzeniem pokonał bramkarza Korei Południowej.

Wprowadzony w 82. minucie na boisko bramkarz Iker Casillas rozegrał w zespole narodowym 130. mecz, a 95. zakończony zwycięstwem, co jest rekordem świata. 31-letni bramkarz madryckiego Realu występuje reprezentacji Hiszpanii regularnie od mistrzostw świata w 2002 roku.

Hiszpania - Korea Południowa 4:1 (1:1)

Bramki: dla Hiszpanii - Fernando Torres (11), Xabi Alonso (52-karny), Santi Cazorla (56), Alvaro Negredo (79); dla Korei Płd. - Kim Do-Heon (43).

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria).

Hiszpania: Pepe Reina (82-Iker Casillas) - Alvaro Arbeloa, Raul Albiol, Sergio Ramos (58-Alvaro Dominguez), Ignacio Monreal - Benat, Xabi Alonso (64-Bruno Soriano), Santi Cazorla (50-Adrian) - David Silva, Fernando Torres (58-Roberto Soldado), Juan Mata (58-Alvaro Negredo).

Korea Płd.: Kim Jin-hyeon - Choi Hyo-jin, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo, Park Joo-ho - Nam Tae-hee (62-Kim Chi-woo), Kim Do-heon (80-Oh Beom-seok), Koo Ja-cheol (74-Kim Jae-sung), Yeom Ki-hun (46-Kim Bo-kyung) - Son Heung-min (57-Park Hyun-beom), Ji Dong-won (57-Lee Dong-gook).