Rosjanie: Polacy po remisie w trudnej sytuacji przed meczem z nami

Rosjanie: Polacy po remisie w trudnej sytuacji przed meczem z nami

8 czerwca w meczu otwarcia Euro 2012 Polacy zremisowali z Grecją 1:1 (fot. EPA/FILIP SINGER/PAP)
Remis nie jest dla Polski katastrofą, ale stawia ją w trudnej sytuacji przed meczem z Rosją, tym bardziej, że wystąpi ona bez swojego najlepszego bramkarza - tak wynik spotkania Polska-Grecja (1:1) skomentował sprawozdawca rosyjskiej telewizji Kanał 1.

Według Wiktora Gusiewa bliższa zwycięstwa w piątkowym meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy była Grecja. Zdaniem sprawozdawcy rosyjskiej stacji w drugiej połowie Polacy całkowicie opadli z sił, a  Grecy skutecznie wyłączyli z gry Roberta Lewandowskiego, który nawet nie  szukał okazji do oddania strzału.

Gusiew podkreślił, że zespół Grecji nie pogodził się z porażką, gdy został w "10" - poszedł va banque, dokonując trzech zmian.

Za jednego z "głównych bohaterów" meczu rosyjski dziennikarz uznał hiszpańskiego sędzigo Carlosa Velasco Carballo, który w pierwszej połowie - w jego ocenie - niesłusznie wyrzucił z boiska Sokratisa Papastathopoulosa i nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za rękę Damiena Perquisa.

Sprawozdawcy Kanału 1 bardzo spodobała się krótka ceremonia otwarcia Euro 2012, która - jak to ujął - była pięknym hołdem uznania dla  wszystkich Polaków i Ukraińców, dzięki którym ten turniej stał się możliwy.

Gusiew zaznaczył, że na stadionach Polski i Ukrainy wystąpią wszyscy dotychczasowi mistrzowie Europy, a z czołowych zespołów kontynentu zabraknie tylko Turcji.