Phelps ma już dwie kwalifikacje olimpijskie

Phelps ma już dwie kwalifikacje olimpijskie

Michael Phelps zdobył drugą kwalifikację olimpijską, fot. sxc.huŹródło:FreeImages.com
Michael Phelps zdobył drugą kwalifikację olimpijską, zwyciężając na 200 metrów st. dowolnym podczas pływackich mistrzostw USA w Omaha. Czternastokrotny mistrz olimpijski zrewanżował się Ryanowi Lochte za porażkę z 25 czerwca na 400 metrów st. zmiennym.

Uzyskał czas 1.45,70, wyprzedzając rywala zaledwie o pięć setnych sekundy. Prawo startu na igrzyskach w Londynie zdobywają dwaj najlepsi pływacy mistrzostw w każdej konkurencji. Phelps i Lochte mają na razie po dwie kwalifikacje.

W wyścigu na 100 metrów st. grzbietowym 17-letnia Missy Franklin (pobiła rekord USA wynikiem 58,85) i starsza o rok Rachel Bootsma wyprzedziły 29-letnią Natalie Coughlin, odbierając jej szansę zdobycia w Londynie trzeciego z rzędu złotego medalu olimpijskiego.

Los Coughlin podzieliła rekordzistka świata na 100 metrów st. klasycznym Jessica Hardy, która zajęła dopiero trzecie miejsce w tej konkurencji. Pokonały ją Breeja Larson i Rebecca Soni.