Triumf Polki na mistrzostwach Europy

Triumf Polki na mistrzostwach Europy

Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) wynikiem 74,29 m zdobyła w Helsinkach tytuł mistrzyni Europy w rzucie młotem. Po raz ostatni polska lekkoatletka złoto mistrzostw kontynentu wywalczyła dokładnie 30 lat temu w Atenach - Lucyna Langer na 100 m przez płotki.

Włodarczyk, była rekordzistka świata, w niedzielę wyprzedziła Słowaczkę Martinę Hrasnovą - 73,34 i Rosjankę Annę Bułgakową - 71,47. W 2010 roku w ME w Barcelonie urodzona w Rawiczu podopieczna trenera Krzysztofa Kaliszewskiego zajęła trzecie miejsce.

Również i w stolicy Finlandii Włodarczyk wymieniana była w gronie faworytek, tym bardziej, że w eliminacjach odpadła rekordzistka świata Niemka Betty Heidler. - Jestem w ciężkim treningu, a ten start traktuję jako przerywnik - mówiła przed konkursem Polka.

W sobotę, w tej samej konkurencji, brąz zdobył Szymon Ziółkowski (AZS OŚ Poznań). Dorobek medalowy biało-czerwonych powiększyła także w ostatnim dniu zawodów sztafeta kobiet 4x100 m, zajmując trzecią pozycję.