Polki na mistrzostwach Europy wybiegały brąz

Polki na mistrzostwach Europy wybiegały brąz

Sztafeta 4x100 m w składzie: Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz), Daria Korczyńska (WKS Śląsk Wrocław), Marta Jeschke (SKLA Sopot) i Ewelina Ptak (WKS Śląsk) wynikiem 43,06 zdobyła w Helsinkach brązowy medal 21. lekkoatletycznych mistrzostw Europy.

Wygrały Niemki - 42,51, przed Holenderkami - 42,80 (rekord kraju). W poprzednich mistrzostwach kontynentu w 2010 roku w Barcelonie Popowicz, Korczyńska, Jeschke i Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław) także uplasowały się na trzeciej pozycji. Zwyciężyły wówczas Ukrainki, które w niedzielę nie ukończyły biegu.

Dotychczasowy dorobek polskiej ekipy startującej w stolicy Finlandii to trzy medale. Złoty w rzucie młotem wywalczyła w niedzielę Anita Włodarczyk (Skra Warszawa), a dzień wcześniej w tej samej konkurencji trzeci był Szymon Ziółkowski (AZS OŚ Poznań).