Klasyfikacja medalowa: Chiny na czele, Polska jak Rumunia

Klasyfikacja medalowa: Chiny na czele, Polska jak Rumunia

Polska już ma - dzięki Sylwi Bogackiej - medal. Wielka Brytania wciąż na niego czeka (fot.PAP/Adam Ciereszko/PAP)
Reprezentacja Chin z dorobkiem czterech złotych i dwóch brązowych krążków prowadzi w tabeli medalowej po pierwszym dniu igrzysk w Londynie, po 12 z 302 finałów.
Chiny wyprzedzają Włochy - po dwa złote i srebrne oraz jeden brązowy. Trzecia jest ekipa USA - złoty i po dwa srebrne i brązowe medale. Polska z jednym srebrnym medalem, wywalczonym przez Sylwię Bogacką w strzelectwie, plasuje się dziesiątym miejscu ex aequo z Kolumbią, Holandią i Rumunią. Żadnego medalu nie zdobyli jak dotąd gospodarze igrzysk - reprezentacja Wielkiej Brytanii.

Tabela medalowa (po 12 z 302 finałów):

             złote   srebrne brązowe razem
 1. Chiny       4       0       2       6
 2. Włochy      2       2       1       5
 3. USA         1       2       2       5
 4. Brazylia    1       1       1       3
  . Korea Płd.  1       1       1       3
 6. Australia   1       0       0       1
  . Kazachstan  1       0       0       1
  . Rosja       1       0       0       1
 9. Japonia     0       2       1       3
10. Kolumbia    0       1       0       1
  . Holandia    0       1       0       1
  . Polska      0       1       0       1
  . Rumunia     0       1       0       1
14. Belgia      0       0       1       1
  . Korea       0       0       1       1
  . Norwegia    0       0       1       1
  . Serbia      0       0       1       1
  . Węgry       0       0       1       1
  . Uzbekistan  0       0       1       1

Medaliści i miejsca Polaków - 28 lipca:

JUDO

kat. 48 kg kobiet:

1. Sarah Menezes (Brazylia)
2. Alina Dumitru (Rumunia)
3. Charline van Snick (Belgia)
   Eva Csernoviczki (Węgry)

kat. 60 kg mężczyzn:

1. Arsen Gałcjan (Rosja)
2. Hiroaki Hiraoka (Japonia)
3. Riszod Sobirow (Uzbekistan)
   Felipe Kitadai (Brazylia)

KOLARSTWO

wyścig ze startu wspólnego mężczyzn (249 km):

1. Aleksander Winokurow (Kazachstan) - 5:45:57   
2. Rigoberto Uran (Kolumbia)         ten sam czas    
3. Alexander Kristoff (Norwegia)     strata  8 s  
...
60. Michał Kwiatkowski (Polska)             40 s
84. Maciej Bodnar (Polska)            ten sam czas
    Michał Gołaś (Polska)             nie ukończył

ŁUCZNICTWO

turniej drużynowy mężczyzn:

1. Włochy (Michele Frangilli, Marco Galiazzo, Mauro Nespoli)
2. USA (Jacob Wukie, Brady Ellison, Jake Kaminski)
3. Korea Płd. (Oh Jin-Hyek, Im Dong-Hyun, Kim Bubmin)

PŁYWANIE

400 m st. zmiennym kobiet:

1. Shiwen Ye (Chiny)              4.28,43 - rekord świata
2. Elizabeth Beisel (USA)         4.31,27
3. Xuanxu Li (Chiny)              4.32,91
...
31. Karolina Szczepaniak (Polska) 4.52,50 - odpadła w eliminacjach

400 m st. dowolnym mężczyzn:

1. Yang Sun (Chiny)              3.40,14
2. Peter Vanderkaay (USA)        3.42,06
3. Taehwan Park (Korea Płd.)     3.44,69
...
20. Mateusz Sawrymowicz (Polska) 3.53,33 - odpadł w eliminacjach

400 m st. zmiennym mężczyzn:

1. Ryan Lochte (USA)             4.05,18
2. Thiago Pereira (Brazylia)     4.08,86
3. Kosuke Hagino (Japonia)       4.08,94  

4x100 m st. dowolnym kobiet:

1. Australia 3.33,15
(Alicia Coutts, Cate Campbell, Brittany Elmslie, Melanie Schlanger)
2. Holandia  3.33,79
(Inge Dekker, Marleen Veldhuis, Femke Heemskerk, Ranomi Kromowidjojo)
3. USA       3.34,24
(Missy Franklin, Jessica Hardy, Lia Neal, Allison Schmitt)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

kat. 48 kg kobiet:

1. Mingjuan Wang (Chiny)        205 kg (91+114)
2. Hiromi Miyake (Japonia)      197    (87+110)
3. Chun Hwa Ryang (Korea Płn.)  192    (80+112)

STRZELECTWO

karabin pneumatyczny kobiet 10 m:

1. Siling Yi (Chiny)         502,9 (399+103,9)
2. Sylwia Bogacka (Polska)   502,2 (399+103,2)
3. Dan Yu (Chiny)            501,5 (398+103,5)
...
47. Paula Wrońska (Polska)   390

pistolet pneumatyczny mężczyzn 10 m:

1. Jin Jongoh (Korea Płd.)   688,2 (588+100,2)
2. Luca Tesconi (Włochy)     685,8 (584+101,8)
3. Andrija Zlatic (Serbia)   685,2 (585+100,2)

SZERMIERKA

turniej indywidualny florecistek:

1. Elisa Di Francisca (Włochy)
2. Arianna Errigo (Włochy)
3. Valentina Vezzali (Włochy)
...
Sylwia Gruchała (Polska) - odpadła w 1/16 finału
Martyna Synoradzka (Polska) - odpadła w 1/16 finału
Małgorzata Wojtkowiak (Polska) - odpadła w 1/16 finału

PAP, arb

Czytaj także

 0