Mikołajczyk i Naja! Mamy medal!

Mikołajczyk i Naja! Mamy medal!

Karolina Naja i Beata Mikołajczyk (fot. PAP/Adam Ciereszko)
Kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja wywalczyły brązowy medal w finale dwójek na 500 m. Zwyciężyły Niemki, a drugie miejsce zajęły Węgierki.

Niemki, Węgierki i Polki prowadziły od startu, stopniowo oddalając się od rywalek. Na półmetku płynące na trzeciej pozycji biało-czerwone wyprzedzały o prawie całą długość kajaka osadę Portugalii i wydawało się, że nie ma już siły, aby im odebrać medal. W drugiej części dystansu Niemki i Węgierki nie zwalniały tempa, natomiast Mikołajczyk i Naja zaczęły słabnąć. Mocno przyspieszyły Chinki, ale już nie zdołały doścignąć Polek - kajakarki z Bydgoszczy i Gorzowa wyprzedziły rywalki o 136 tysięcznych sekundy.

Mikołajczyk i Naja to nowe zestawienie dwójki kajakowej. Na olimpiadzie w Pekinie Mikołajczyk z Anetą Konieczną zdobyły srebro, a przed rokiem w mistrzostwach świata w Szegedzie - brąz. Trener Tomasz Kryk zmienił skład osady ze względu na chorobę nowotworową Anety Koniecznej, która w maju przeszła operację.

Zdobyty przez kajakarki krążek to dziewiąty medal reprezentacji Polski w igrzyskach w Londynie, a szósty brązowy. Dorobek biało-czerwonych uzupełniają dwa złota i jedno srebro. Nasze medalistki dzień wcześniej wchodziły w skład polskiej drużyny, która zajęła czwarte miejsce w wyścigu czwórek na 500 metrów.