Tomasz Jędrzejak najlepszym żużlowcem w Polsce

Tomasz Jędrzejak najlepszym żużlowcem w Polsce

Tomasz Jędrzejak mistrzostwo zapewnił sobie po 17 wyścigu (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Tomasz Jędrzejak z Betardu Sparty Wrocław zwyciężył w Zielonej Górze w finale indywidualnych mistrzostw Polski w jeździe na żużlu. Drugie miejsce zajął Rafał Okoniewski (PGE Marma Rzeszów), a trzecie Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz). Najlepszy czas dnia w biegu czwartym uzyskał Okoniewski - 59,47 s. Sędziował Wojciech Grodzki z Opola.
Pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego 33-letni Jędrzejak łącznie zdobył 14 punktów. Tytuł zapewnił sobie po 17 wyścigu, po którym z radości położył się na torze i go ucałował. - To dla mnie największe osiągnięcie. Mam bardzo udany sezon, szybkie motocykle, dobrze jeżdżę w tym roku. Bardzo lubię startować na torze w Zielonej Górze - powiedział triumfator, który tytuł wywalczył po raz pierwszy w karierze. Wcześniej, w finale w 2003 roku, był trzeci.

Z osiągniętego rezultatu cieszył się również 32-letni Okoniewski, który licencję żużlową uzyskał w 1996 roku w barwach Polonii Piła. - Jestem bardzo szczęśliwy, bowiem jeżdżę już sporo czasu na żużlu, a tych sukcesów było ostatnio mało - zaznaczył. Dotąd w finałach mistrzostw Polski nie dopisywało mu szczęście, ale w tym roku jest w dobrej formie i w biegu dodatkowym, pokonując Buczkowskiego, zapewnił sobie srebrny medal.

Podczas turnieju doszło do kilku upadków, a najgroźniejszy zdarzył się w 14 wyścigu. Przy wejściu w drugi łuk zderzyli się Krzysztof Jabłoński (Stelmet Falubaz Zielona Góra) i Sławomir Musielak (Kolejarz Rawicz), który został odwieziony karetką do szpitala na badania.

W finale Indywidualnych Mistrzostw Polski wystartowało 16 najlepszych żużlowców z eliminacji. W Zielonej Górze nie wystąpili w tym roku m.in. Janusz Kołodziej i Tomasz Gollob, którzy z powodu urazów zrezygnowali z kolejnych etapów. Z kontuzją nogi zmaga się Jarosław Hampel, który rok temu wywalczył tytuł mistrza Polski.