Sensacja w Australian Open - 19-latka lepsza od Sereny Williams

Sensacja w Australian Open - 19-latka lepsza od Sereny Williams

Serena Williams odpadła z Australian Open (fot. Ken Hawkins / Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Serena Williams odpadła z Australian Open w ćwierćfinale rozgrywek. Została pokonana przez rewelację turnieju - 19-letnią Sloane Stephens.
Dla Sereny Williams porażka w ćwierćfinale australijskiego Wielkiego Szlema była pierwszą przegraną od 17 sierpnia. Przez pół roku Williams wygrała 20 kolejnych meczów.

W spotkaniu ze Sloane Stephens Serena Williams wygrała pierwszego seta 6-3. W drugim secie Amerykanka doznała kontuzji pleców, co miało negatywny wpływ m.in. na jej serwis. W rezultacie 19-latka wygrała drugą partię 7-5, a decydujące starcie rozstrzygnęła na swoją korzyść 6-4.

Dla Sloane Stephens to pierwszy półfinał Wielkiego Szlema w karierze. Nastolatka zmierzy się w nim z obrończynią tytułu Wiktorią Azarenką.

W półfinale Australian Open zagrają też pogromczyni Agnieszki Radwańskiej, Chinka Na Li oraz Rosjanka Maria Szarapowa, która wyeliminowała Jekaterinę Makarową.

Porażka Sereny oznacza koniec Australian Open dla obu sióstr Williams. Wcześniej w singlu porażkę poniosła Venus, a grające w parze siostry odpadły też z turnieju debla.