Małysz czwarty (aktl.)

Niemiec Sven Hannawald wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Adam Małysz zajął czwarte miejsce.
Tuż za Polakiem uplasował się Fin Janne Ahonen, który dzięki temu obronił pozycję lidera Pucharu Świata, ale ma nad Małyszem zaledwie jeden punkt przewagi.

Hannawald skoczył w pierwszej serii najdalej, na odległość 195 metrów, a w drugiej uzyskał 196,5 m. Drugie miejsce zajął sobotni zwycięzca - Austriak Florian Liegl - 190 i 198,5 m. Trzeci był Fin Matti Hautamaeki - 183,5 i 198 m.

Małysz w pierwszej serii miał drugą odległość - 193 m, ale w  drugiej skoczył nieco krócej - 185,5 m i wyprzedzili go Liegl i  Hautamaeki, którzy mieli najdłuższe skoki serii finałowej. Tuż za  Małyszem, na piątej pozycji uplasował się lider Pucharu Świata Fin Janne Ahonen.

W klasyfikacji PŚ prowadzi Ahonen - 928 pkt, wyprzedzając Małysza o jeden punkt.

Drugi z Polaków startujących w konkursie głównym, Robert Mateja zajął 43. miejsce.

Kolejne konkursy pucharowe odbędą się 8 i 9 lutego w Willingen. Plany trenera Tajnera zakładają, że Małysz nie weźmie w nich udziału. Polak miał w niedzielę możliwość odebrania żółtego plastronu Ahonenowi, gdyby zdołał utrzymać po drugiej serii miejsce w czołowej trójce.