Fornalik: to był dziwny mecz

Fornalik: to był dziwny mecz

Waldemar Fornalik (fot. Michal Chwieduk / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
- To był dziwny mecz, bo nie przypominam sobie tak szybko przegrywać - powiedział po porażce z Ukrainą trener reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik. Jak podaje tvn24.pl Fornalik zaznaczył, że wciąż mamy szanse na awans do mundialu.
Polacy przegrali z Ukrainą 1:3. W pierwszych siedmiu minutach meczu Ukraina strzeliła nam dwa gole. - Jak w siódmej minucie przegrywa się 0:2, to potem gra się bardzo trudno. Potem było lepiej, ofensywnie. Zdobyliśmy bramkę. Ale kolejny kluczowy moment, to stracona bramka - tłumaczył Fornalik.

- Wszelkie rozwiązania taktyczne legły w gruzach w drugiej i siódmej minucie. Musieliśmy ciągle atakować. A oni zastosowali grę defensywą całym zespołem i kontratak. Taktyka była narzucona wynikiem - przekonywał trener.

Fornalik zaznaczył, że przebudowa drużyny jest w trakcie. - Robimy wszystko, żeby ta drużyna grała coraz lepiej. Nie jest tak, że kosztem zmian nie chcemy zająć dobrego miejsca - powiedział Fornalik. - Staramy się robić ewolucję, a nie rewolucję. Dzisiaj debiutował Teodorczyk, wszedł Kosecki. Nie jest tak, że kadra opiera się wokół ściśle określonej grupy zawodników - dodał.

W ocenie trenera obrona nie jest monolitem, dlatego wprowadza zmiany. - Nie widzę innej możliwości jak przekonać się o wartości piłkarzy, jak dając im możliwość w takim meczu - powiedział.