LM: Bayern pewnie pokonał Juventus. Awans blisko

David Alaba cieszy się z gola (fot. firo Sportphoto/aldo liverani / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał Juventus 2:0 (1:0) w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Bramki dla Bawarczyków zdobyli David Alaba oraz Thomas Mueller. Rewanż w Turynie.
Mecz nie mógł się lepiej zacząć dla gospodarzy - Bayern prowadzenie objął już... w 25. sekundzie. Pirlo stracił piłkę w środku pola, a z 30 metrów uderzył David Alaba. Zasłonięty Buffon zrobił ruch w prawo, podczas gdy piłka nabrała rotacji w drugą stronę. Włoski bramkarz nie zdołał poradzić sobie ze strzałem Alaby.

Od tego momentu kontrolę nad sytuacją na boisku przejął Juventus. Stara Dama nie zdołała jednak jej wykorzystac. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy kontuzji doznał Toni Kroos. W jego miejsce w 16. minucie wszedł Arjen Robben i gra Bayernu od razu nabrała rumieńców.

Robben powinien zresztą gola zdobyć już w 32. minucie meczu. Mueller obsłużył go doskonałym podaniem, a Robben z ośmiu metrów uderzył obok słupka.

Zobacz jak Bayern ograł Juventus

Po przerwie grę dalej prowadzili gospodarze. W 64. minucie gola na 2:0 zdobył Thomas Mueller. Zaczęło się od uderzenia z dystansu Gustavo. Buffon obronił, ale wybił piłkę wprost pod nogi Mario Mandżukicia. Napastnik Bayernu dograł od razu piłkę do Muellera, który wepchnął ją do pustej siatki. Gola jednak nie powinno być - Mandżukić w momencie przyjęcia futbolówki był na spalonym.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć grę nadal prowadził Bayern. Bawarska drużyna zasłużenie i pewnie pokonała Juventus i jest bliska awansu do półfinałów Ligi Mistrzów.