Polscy siatkarze wygrali 5 meczów bez straty seta. Zmierzają po mistrzostwo Europy

Polscy siatkarze wygrali 5 meczów bez straty seta. Zmierzają po mistrzostwo Europy (fot.sxc.hu)
Reprezentacja Polski kadetów w siatkówce jest głównym faworytem siatkarskich mistrzostw Europy. Dotychczas wygrali pięć spotkań stosunkiem setów 3:0.
Polacy w swojej grupie wygrali wszystkie pięć spotkań nie tracąc seta. Pokonali Włochów, Belgów, Austriaków, Słoweńców oraz gospodarzy - Bośniaków.

20 kwietnia Polacy zagrają w półfinale przeciwko Finom. W drugim meczu zmierzą się Belgowie oraz Rosjanie,
Mistrzostwa Europy kadetów rozgrywane są od 1995 roku. Biało-czerwoni po złoto sięgnęli raz, w 2005 roku. Wówczas o sile kadry stanowili wtedy m.in. Kuba Jarosz i Bartosz Kurek, obecnie podpory reprezentacji Andrei Anastasiego.