Vive Targi Kielce w Final Four Ligi Mistrzów. Rozbili Metalurg Skopje

Vive Targi Kielce w Final Four Ligi Mistrzów. Rozbili Metalurg Skopje

Michał Jurecki z Vive Targi Kielce (fot.MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Piłkarze ręczni zespołu Vive Targi Kielce, trenowani przez Bogdana Wentę awansowali do Final Four Ligi Mistrzów. Zawodnicy wywalczyli pewnie pokonując Metalurg Skopje 26:16. To największy w historii sukces polskiej drużyny w prestiżowych rozgrywkach szczypiornistów, jeszcze nikt nie grał na tym szczeblu.
Przed tygodniem Vive Targi Kielce wygrało w Macedonii 27:25 i było faworytem rewanżu. Zawodnicy nie zawiedli, a macedoński klub tylko na początku spotkania nawiązał równorzędną walkę.

Na przerwę gospodarze schodzili w prowadzeniem 12:8. W drugiej połowie przewaga kieleckich szczypiornistów była jeszcze bardziej wyraźna. Podopieczni Wenty dominowali w każdym elemencie gry i pewnie wygrali  całe spotkanie 26:15.

W turnieju Final Four, który odbędzie się 1 i 2 czerwca w Kolonii, rywalami mistrzów Polski będą giganci europejskiej piłki ręcznej: FC Barcelona Intersport, THW Kiel oraz zwycięzcy dwumeczu SG Flensburg-Handewitt - HSV Hamburg.