Dudek pożegnał się z kadrą, Polska wygrała z Liechtensteinem

Dudek pożegnał się z kadrą, Polska wygrała z Liechtensteinem

Maciej Rybus strzela bramkę (fot. TOMASZ JAGODZINSKI/KRAKFOTO/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Reprezentacja Polski pokonała Liechtenstein 2:0 (0:0) w meczu towarzyskim, w którym z kadrą pożegnał się Jerzy Dudek. Bramki dla biało-czerwonych strzelali Artur Sobiech w 53. minucie i Maciej Rybus w 72. W piątek Polacy zmierzą się z Mołdawią w eliminacjach do mistrzostw świata.
Największym wydarzeniem pierwszej połowy meczu była obecność na boisku Jerzego Dudka, który dzięki 60. występowi w kadrze dostał się do klubu Wybitnego Reprezentanta. Były bramkarz Liverpoolu grał 34 minuty i nie miał w tym czasie okazji do interwencji. Kibice przy zejściu z boiska nagrodzili go owacją na stojąco, a piłkarze uformowali szpaler.

Poza pożegnaniem Jerzego Dudka w pierwszej połowie działo się niewiele. Polacy grali bardzo nieskutecznie, mieli problemy z konstruowaniem akcji, a nieliczne sytuacje marnowali Kamil Grosicki i Adrian Mierzejewski.

Zobacz jak Polska ograła Liechtenstein

Gra na dobre zaczęła się po przerwie, kiedy na boisku pojawili się Bartosz Bereszyński i Piotr Zieliński. Obaj debiutanci rozruszali grę biało-czerwonych. W 53. minucie Zieliński zagrał z głębi pola świetną, prostopadłą piłkę, do której doszedł przed linią końcową Bereszyński. Legionista wycofał piłkę w pole karne do Sobiecha, który umieścił ją w bramce.

W 72. minucie po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Maciej Rybus. Zawodnik Tereka Grozny przejął piłkę na środku pola, ruszył na bramkę, ograł rywala, wpadł w pole karne, podciął piłkę i przelobował bramkarza.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Reprezentacja Polski pokonała Liechtenstein 2:0. Następny mecz już w piątek - w Mołdawii w ramach eliminacji do przyszłorocznego mundialu.