NA ŻYWO: Bułgaria - Polska

NA ŻYWO: Bułgaria - Polska

Bezpośrednia konfrontacja reprezentacji Polski i Bułgarii zadecyduje, która z drużyn wywalczy awans do turnieju finałowego Ligi Światowej 2013. Czy Podopieczni trenera Anastasiego postawią kropkę nad „i” w Warnie? Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godz. 19:00.
 25:21
Spotkanie skończyło się po błędzie Polaków. Niestety przegrywamy 0:3, a tym samym na pewno nie awansujemy do Final Six
 24:21
Niestety serwis w siatkę Drzyzgi dał piłkę meczową Bułgarii
 23:21
Możdżonek pokusił się jeszcze o skuteczny atak środkiem, po czym Drzyzga posłał punktową zagrywkę
 23:19
Aleksiev po skosie skończył atak
 22:19
Zepsuł zagrywkę Bratoev
 21:17
Sokolov kończąc kolejny atak po raz kolejny udowodnił, że ma "dzień konia"
 20:17
As serwisowy Bartmana skutkował czasem dla Bułgarów
 20:15
Bratoev wpadł w siatkę podczas bloku, ale po chwili efektowny atak z przesuniętej krótkiej skończyli rywale. Oddalają się Polacy od Mar del Plata...
 19:14
Anastasi prosi o czas gdy ponownie Kurek został zablokowany na skrzydle
 18:14
Atak Aleksieva ponownie dał oddech Bułgarom i pozwolił im kontrolować grę
 17:14
Nie wykorzystaliśmy kolejnego kontrataku, który zakończył się blokiem na Bartmanie
 16:14
Pojawił się w końcu polski blok - złapany Aleksiev w bardzo ważnym momencie
 16:13
Kontratak Możdżonka środkiem wznowił grę
 16:12
Biało-czerwoni byli coraz bardziej bezradni na poczynania rywali, których nie mogli powstrzymać blokiem - takowy dziś nie funkcjonował
 14:10
Bartman skutecznie skończył atak po skosie, po czym niestety Kurek popsuł serwis
 13:9
Gdy Kurek złapany został skutecznie blokiem, o czas poprosił trener Polaków
 12:9
Drzyzga od razu po wejściu skutecznie zagrał z Nowakowskim, ale odpowiedział Bratoev ciosem po prostej
 11:8
Drzyzga za Żygadło
 10:7
Sokolov po raz kolejny potwierdził, że jest w gazie i niestraszny jest mu polski blok
 7:4
Aleksiev skończył kolejny atak, a gdy kontratak wykorzystał Sokolov, Polacy tracili już trzy oczka
 4:3
Blokowany już na początku partii był Kosok podczas ataku z krótkiej
 3:3
Trzeciego seta Polacy rozpoczęli w składzie z Kubiakiem na przyjęciu, Kosokiem na środku i Bartmanem na ataku
 0:0
Trzeci set, setem o "życie". Chcąc zagrać w Final Six, Polacy muszą zacząć grać...
 25:21
Niestety Jarosz atakując w antenkę zakończył seta na korzyść rywali, którzy prowadzili już 2:0 w meczu
 23:19
Kubiak sprytnie zagrał palcami sytuacyjną piłkę na kontrze, co dało nieoczekiwanie punkt biało-czerwonym
 23:18
Jarosz pojawił się na zagrywkę
 23:18
Atak w taśmę Yosifova dał punkt Polakom, po czym w kolejnej akcji skutecznie poprawił cios Bułgar
 22:16
Atak Bratoeva, ale tym razem kontratakiem odpowiedział Kurek
 20:14
Efektownie kontratak z pipe'a skończył Kurek. Jednak pojedyncza akcja to przy tym wyniku zdecydowanie za mało!
 19:12
Polacy zostali zupełnie rozbici... Przechodzącą piłkę skończył Yosifov
 18:12
Kolejny błąd serwisowy popełnił Kurek. Problemów natomiast nie mieli Bułgarzy - kolejny atak skończył Sokolov
 11:8
Trener Anastasi poprosił o czas, gdy Bartman został skutecznie zablokowany przez Sokolova
 10:8
Kolejny atak w aut posłał Bartman, powiększając przewagę rywali
 9:8
Atak z krótkiej Możdżonka wznowił grę. Polacy nie potrafili powstrzymać ataków Aleksieva.
 8:7
Pierwsza przerwa techniczna odbyła się przy przewadze Bułgarów, po ataku Sokolova
 6:6
Blokowany Aleksiev na lewym skrzydle, przez co na tablicy wyników widniał remis
 5:4
Biało-czerwoni popełnili błąd komunikacji, jednak w kolejnej akcji skuteczny cios posłał Bartman
 3:3
Za sprawą dobrej zagrywki Możdżonka, Polacy odrobili straty
 3:0
Bartman zmienia Jarosza w ataku
 3:0
Partia szczęśliwie zaczęła się dla miejscowych - atak Sokolova, blok na Jaroszu, po czym polski atakujący zaatakował w aut
 0:0
Drugiego seta Polacy rozpoczęli w wyjściowym składzie
 25:21
Niestety drugą piłkę setową wykorzystali rywale, którzy objęli prowadzenie w meczu
 21:18
Możdżonek poprawił skutecznie atak środkiem, ale odpowiedział ciosem po bloku Aleksiev
 20:17
Dobra postawa Aleksieva w ataku, blokowany na środku Możdżonek i przewaga wzrastała tym razem po stronie Bułgarów. Drugi czas wziął trener Polaków
 17:16
Aleksiev blokiem na Jaroszu dał prowadzenie swojej drużynie, zaś trener Anastasi zareagował na to wydarzenie prośbą o czas
 16:16
Potężnym atakiem wznowił grę Sokolov, w kontrataku mylił się Kurek i niestety był remis
 14:16
Błąd serwisowy Bratoeva doprowadził do drugiej przerwy technicznej, na której Polacy mieli dwupunktową "zaliczkę"
 14:15
Jarosz popełnia błąd w ataku, przez co Bułgarzy mieli kontakt punktowy
 12:14
Sokolov obił w bloku ręce Kurka, ale po chwili bułgarski atakujący myli się w polu zagrywki
 10:13
Środkiem atakował Nowakowski, ze skrzydła dołożył punkt Kurek, przez co przewaga biało-czerwonych wzrosła do trzech oczek
 9:11
Gdy kolejny atak skończył polski atakujący, trener Placi poprosił o czas
 9:10
Błąd rozegrania po stronie gospodarzy, ale w kolejnej akcji koncertowo atak skończył Sokolov. Odpowiada po prostej Jarosz
 8:8
Jarosz atakiem po prostej wznowił grę
 8:7
Skuteczny atak Bułgarów doprowadził do przerwy technicznej, na której miejscowi prowadzili jednym punktem
 5:6
Błąd w ataku Jarosza doprowadził do remisu. Kolejne prowadzenie dał Polakom Kurek serwując asa
 2:4
Już na początku spotkania Polacy dobrze grają blokiem, powstrzymując groźnego Sokolova
 0:0
Składy:
Polska: Nowakowski, Kurek, Jarosz, Ruciak, Żygadło, Możdżonek, Zatorski (l)
Bułgaria: Bratoev, Gotsev, Skrimov, Yosifov, Aleksiev, Sokolov, Salparov (l)

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania tegorocznej Ligi Światowej przegrywając cztery mecze – dwukrotnie uległa w Polsce Brazylijczykom (1:3, 2:3), po czym na wyjeździe przegrała z Francją (2:3, 2:3). Zwycięstwa w kolejnych czterech meczach – z Argentyną (3:2, 3:1) i USA (3:2, 3:1)- spowodowały, że podopieczni trenera Andrei Anastasiego nadal mają szansę na awans do turnieju Final Six World League 2013. Aby tak się stało, należy wygrać ostatnie dwa mecze fazy grupowej – z Bułgarami w Warnie.

Kto ma przewagę psychologiczną? Teoretycznie Bułgarzy, którzy zagrają przed własną, bardzo szowinistyczną publicznością i którzy w ostatnim spotkaniu z Polakami – podczas IO w Londynie - pokonali biało-czerwonych. Patrząc zaś na zmagania LŚ, przewagę mają Polacy, bo to oni w minionym roku wyeliminowali Bułgarów z finału „światówki”, by później sięgnąć po historyczny triumf. Zwycięstwo w Warnie nie będzie łatwe, ale to biało-czerwoni będą faworytami. Gdyby jednak naszym siatkarzom powinęła się noga, wówczas będziemy musieli patrzeć na grupową tabelę i wyniki konfrontacji Brazylii z USA.

Obecnie awans do „finału sześciu” ma zapewniony Brazylia oraz Argentyna (gospodarz). O drugie miejsce nadal walczą: Bułgarzy (14 pkt.), Polacy (13 pkt.) i Amerykanie (12 pkt.).