WTA Championships: trzecia porażka Radwańskiej. To już koniec

WTA Championships: trzecia porażka Radwańskiej. To już koniec

Agnieszka Radwańska (fot. Spvy / Seskimphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Trzy mecze, trzy porażki bez wygranego seta - Agnieszka Radwańska przegrała 2:6, 2:6 z Angelique Kerber i w fatalnym stylu pożegnała się z mistrzostwami WTA - podaje Sport.pl.
Szanse Radwańskiej na wyjście z grupy po porażkach z Kvitovą i Williams były już tylko iluzoryczne. Polka dzisiaj je całkowicie pogrzebała i przegrała z Angelique Kerber 2:6, 2:6.

Cały mecz trwał zaledwie 59 minut. Można było odnieść wrażenie, że Radwańska wręcz go oddała. Krakowianka już na początku pierwszego seta dała się dwa razy przełamać. Radwańska szybko przegrała pierwszą partię, w drugiej także nie podjęła walki.

Klęska na mistrzostwach WTA to jednocześnie zakończenie sezonu dla Radwańskiej. Sezonu, który Polka zakończy... na trzecim miejscu w rankingu WTA. Każda z porażek dała bowiem krakowiance po 70 pkt w rankingu WTA, a przed zawodami "Isia" traciła do Marii Szarapowej tylko jedno oczko.

Z grupy czerwonej pewna awansu do półfinału jest już Serena Williams. O awans z drugiego miejsca zmierzą się Angelique Kerber i Petra Kvitova.