Polacy w wielkim stylu rozbili Szwecję!! Wicemistrzowie olimpijscy na kolanach!!

Polacy w wielkim stylu rozbili Szwecję!! Wicemistrzowie olimpijscy na kolanach!!

Piotr Wyszomirski (fot. NORBERT BARCZYK / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej wygrała zdecydowanie z reprezentacją Szwecji, wicemistrzami olimpijskimi na Mistrzostwach Europy w Danii 35:25.
Polacy zaczęli wygrane spotkanie w fatalnym stylu i po pięciu miutach gry przegrywali 1:5. W 23. minucie udało im się jednak doprowadzić do remisu po 11 i do tej pory zaczął się zdecydowany marsz ku zwycięstwu naszych reprezentantów. W 27. minucie wyszli po raz pierwszy na prowadzenie 12:12. Pierwszą połowę zakończyli prowadząc 15:12.

Polacy prowadzenia nie oddali do końca spotkanie, z minuty na minutę powiększając swoją przewagę. W 49. minucie prowadzili 11 bramkami (28-17), w 51. minucie było już 30-17, a kilka minut później 32-18. Ostatecznie, odpoczywając w końcówce meczu przed jutrzejszym spotkaniem z Chorwatami, które zdecyduje o awansie do półfinału, pozwoli zmniejszyć stratę Szwedów do 10 bramek. Spotkanie zakończyło się ostatecznie 35:25.

Bohaterem spotkania został Piotr Wyszomirski, bramkarz reprezentacji Polski, który obronił 17 z 32 rzutów, a wszedł na boisko gdy Polacy przegrywali zmieniając Sławomira Szmala.