Nie tego oczekiwaliśmy. Polacy przegrali mecz o ostatnie miejsce

Nie tego oczekiwaliśmy. Polacy przegrali mecz o ostatnie miejsce

Sławomir Szmal (fot. MAREK BICZYK / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Nie takiego zakończenia Mistrzostw Europy w Danii spodziewali się Polacy. W meczu o 6. miejsce reprezentacja Polski przegrała 27:28 z Islandią, mimo że po pierwszej połowie prowadziliśmy czterema trafieniami.
Polacy w spotkaniu przeciwko Islandii zaprezentowali dwie twarze - grali wyśmienicie w pierwszej połowie i popełniali szkolne błędy w drugiej.

Na pół minuty przed końcem, tablica wyników wskazywała remis 27:27. Polacy nieskutecznie zaatakowali, na co Islandczycy odpowiedzieli skuteczną akcją zakończoną bramką rzuconą ze skrzydła. Mając ponad 30 sekund do ostatniej syreny, nie potrafiliśmy doprowadzić do dogrywki. Dwa ostatnie rzuty Polaków obronił bramkarz rywala.

Warta podkreślenia jest dokonała postawa Sławomira Szmala w pierwszej połowie, który obronił 40 proc. rzutów.