WTA Stuttgart: Radwańska obroniła 6 piłek meczowych, ale przegrała z Szarapową

WTA Stuttgart: Radwańska obroniła 6 piłek meczowych, ale przegrała z Szarapową

Agnieszka Radwańska, LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska odpadła z rozgrywanego na ziemnych kortach turnieju WTA w Stuttgarcie. Polska nie dała rady Marii Szarapowej, choć do samego końca dzielnie się broniła. Ćwierćfinałowy mecz zakończył się wynikiem 4:6, 3:6.
Radwańska zaczęła źle, przegrała już pierwszy serwis. Lepiej radziła sobie jednak z podaniem Szarapowej. Siedem pierwszych gemów to same przełamania. Dopiero w ósmym Szarapowa zyskała przewagę. Wygrała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 5:3. Obie zawodniczki w kolejnych dwóch gemach triumfowały przy swoich serwisie i set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Rosjanki.

W drugim secie Szarapowa od razu przełamała Radwańską. Polka przegrała kolejne gemy i na tablicy wyników widniał już wynik 4:0 dla Rosjanki. Radwańska pierwszy punkt zdobyła dopiero w piątym gemie. Przy stanie 2:5 Polka pokazała charakter. Gem trwał 15 minut, Polka obroniła sześć piłek meczowych i przełamała rywalkę. Niestety, kolejnego gema wygrała Szarapowa, wygrywając tym samym całe spotkanie.