MasterCard przedstawia 20 bezcennych chwil Ligi Mistrzów UEFA

Cztery 4 gole Roberta Lewandowskiego dla Borussii w meczu z Realem Madryt uznane przez fanów za jedno z najbardziej niezapomnianych wydarzeń 20-lecia Ligi Mistrzów

Warszawa, 22 maja 2014 r. Z badania przeprowadzonego przez MasterCard wynika, że za najbardziej bezcenny moment Ligi Mistrzów w ostatnich dwóch dekadach turnieju został uznany imponujący powrót Liverpool FC w meczu z AC Milan w Istambule, który dał drużynie The Reds zwycięstwo w Finale Ligi Mistrzów UEFA w 2005 r.

W ramach obchodów 20. rocznicy przyznania tytułu Oficjalnego Sponsora Ligii Mistrzów UEFA, firma MasterCard zwróciła się z prośbą do tysięcy wielbicieli piłki nożnej na całym świecie, aby wytypowali niezapomniane momenty ze sztandarowego turnieju europejskiej piłki nożnej.W trakcie, gdy Atlético de Madrid i Real Madrid CF przygotowują się do rywalizacji w tegorocznym Finale na stadionie Estádio do Sport Lisboa e Benfica, MasterCard opublikował ostateczną listę bezcennych momentów, wśród których, tuż po pamiętnym zwycięstwie Liverpoolu, na II i III miejscu znalazły się: gol strzelony w ostatniej minucie rozgrywki przez Olego Gunnara Solskjaera dla Manchester United w Finale 1999 r., a także spektakularne uderzenie z woleja przez Zinedinea Zidanea.

Po dyskusji z udziałem fanów piłki nożnej, finałowe zwycięstwo Barcelony nad Manchester United w 2011 r. uplasowało się na IV miejscu, natomiast na V miejsce wytypowano niewiarygodny strzał Ronaldinho w meczu z Chelsea z 2005 r. VI pozycja to strzelony w ostatniej minucie gol dla Chelsea przez Fernando Torresa, po wycieńczającym biegu w meczu z Barceloną w 2005. Z kolei na VII miejscu znalazł się jeszcze jeden zawodnik Chelsea, Didier Drogba, którego zwycięski rzut karny wywołał łzy radości u kibiców Chelsea w Finale w roku 2012.

Na liście bezcennych momentów z 20-letniej historii Ligi Mistrzów znalazł się również niezapomniany mecz półfinałowy między Borussią Dortmund i Realem Madryt, w którym Robert Lewandowski strzelił cztery gole, czym zapewnił swojej drużynie awans do finału Ligi w 2013 roku.

20 bezcennych momentów:

1. Powrót Liverpoolu w meczu z AC Milan w Istambule w Finale LM 2005 r.
  2. Zwycięstwo Manchester United w ostatniej minucie rozgrywki z Bayern Monachium w Finale 1999 r.
  3. Gol z woleja strzelony prze Zinedinea Zidanea w meczu z Bayer Leverkusen w Finale 2002 r.
  4. Zwycięstwo Barcelony nad Manchester United w 2011 r. podczas Finału LM.
  5. Gol Ronaldinho strzelony dla Barcelony w meczu z Chelsea w marcu 2005 r.
  6. Gol Fernando Torresa strzelony dla Chelsea w ostatniej minucie meczu z Barceloną w 2012 r.
  7. Dider Drogba przechylający szalę zwycięstwa dla Chelsea w Finale w 2012 r.
  8. Jose Mourinho świętujący na linii boiska po zwycięstwie Porto nad Manchester United w Półfinale LM w 2004 r.
  9. Gol w wykonaniu Andresa Iniesty dla Barcelony w meczu z Chelsea w Półfinale LM w 2009 r.
  10. Ajax zwycięzcą Ligii Mistrzów UEFA 1995 r.
  11. Eric Abidal unoszący trofeum Ligii Mistrzów UEFA w 2011 r.
  12. Hat-trick Ronaldo dla Realu Madryt w meczu z Manchester United w roku 2003 (23.04.2003)
  13. Strzelony w ostatniej minucie z dużej odległości gol Stevena Gerrarda w meczu z Olympiakos w 2004 (08.12.2004)
  14. Miażdżące zwycięstwo AC Milan nad Barceloną 4-0 w Finale Ligi Mistrzów UEFA w 1994 r.
  15. Gol Thierryego Henryego dla Arsenalu w meczu z Realem Madryt w roku 2006 (21.02.2006 r.)
  16. Cztery gole Roberta Lewandowskiego dla Borussii Dortmund w meczu z Real Madryt w 2013 r. (24.04.2013)
  17. Gol Roya Makaaya, który padł po 10 sekundach gry przeciwko Real Madryt w 2007 r. (07.03.2007)
  18. Zwycięstwo 8 do 3 dla Monaco w meczu z Deportivo w Półfinale LM w 2004 r.
  19. Borussia Dortmund zwycięzcą Ligii Mistrzów UEFA w 1997 r.
  20. FC Bayern Monachium i Borussia Dortmund w rozgrywce w Finale LM, do którego weszły 3 niemieckie drużyny w 2013 r.

Mówi Javier Perez, President, MasterCard:

- Jesteśmy niezwykle dumni z naszej długotrwałej współpracy z Ligą Mistrzów UEFA. Na przestrzeni ostatnich 20 lat turniej obfitował w niezapomniane momenty, a kibice byli tego świadkami, dlatego fantastycznie jest dowiedzieć się, co fanom tych rozgrywek najbardziej zapadło w pamięć.. Nie tylko cieszymy się, że jesteśmy sponsorem Ligii Mistrzów już od dwóch dekad, ale też nie możemy się doczekać kolejnych niezapomnianych chwil w tegorocznym Finale Ligii Mistrzów UEFA.

W miarę jak Lizbona przygotowuje się do oglądania kolejnych niezapomnianych chwil w tegorocznym turnieju Ligii Mistrzów UEFA, MasterCard funduje bezcenne doświadczenia 22 dzieciom występującym w charakterze Dziecięcej Eskorty. 22 maja 2014 r. dzieci - wybrane do tej roli z całej Europy po intensywnych poszukiwaniach - otrzymają ten tytuł od legendy portugalskiego futbolu Deco, który będzie Dziecięcej Eskorty MasterCard. Tego dnia dzieci spełnią swoje marzenia o tym, by wbiec na boisko ramię w ramię z piłkarzami ze światowej czołówki tuż przed rozpoczęciem Finału Ligii Mistrzów UEFA 2014.