Roland Garros: Janowicz awansował do III rundy bez straty seta

Roland Garros: Janowicz awansował do III rundy bez straty seta

Jerzy Janowicz, FOT.JAN MCINTYRE/NEWSPIX.PL --- Newspix.plŹródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Jarkko Nieminena 7:6, 7:6, 6:4 i awansował do trzeciej rundy Roland Garros. Polak zmierzy się w kolejnym meczu z Jo-Wilfriedem Tsongą.
Obaj tenisiści grali bardzo nierówno na początku spotkania. Dość powiedzieć, że pierwsze własne podanie wygrał Nieminen przy stanie... 2:2. Do końca seta obaj zawodnicy już zgodnie wygrywali swoje podania i doszło do tie-breaka, w którym skuteczniejszy był Janowicz i wygrał go do czterech.

Podobny scenariusz miał set drugi. Znowu zaczęło się od kilku przełamań - przy stanie 2:1 i dwóch wygranych podaniach Polaka, swój serwis wygrał Nieminen i zaczął uciekać. Janowicz odrobił straty w ostatniej chwili - przy stanie 5:4 dla Fina i jego podaniu. Znowu doszło do tie-breaka, który znowu do czterech wygrał Polak.

Trzecia partia rozpoczęła się bardzo niekorzystanie dla Janowicza. Łodzianin dał się przełamać, a Nieminen wyszedł na prowadzenie 3:0. Wtedy Polak wrócił do gry, odrobił straty i przy stanie 3:3 sam przełamał rywala. Przewagi nie oddał już do końca, wygrał seta 6:4 i całe spotkanie 3:0.

W trzeciej rundzie Janowicz zmierzy się z faworytem gospodarzy Jo-Wilfriedem Tsongą.