Wimbledon: Janowicz w III rundzie! Mecz trwał dwa dni

Wimbledon: Janowicz w III rundzie! Mecz trwał dwa dni

Jerzy Janowicz (fot. ICON SPORT / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał po pięciosetowej batalii Lleytona Hewitta 7:5, 6:4, 6:7, 4:6, 6:3 i awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. Mecz rozpoczął się we czwartek, ale został przerwany z powodu opadów deszczu.
Pierwszego seta Janowicz - jeszcze we czwartek - wygrał 7:5. Drugi został z kolei przerwany przy stanie 4:4 przez opady deszczu i późną porę. Spotkanie wznowiono w piątkowe popołudnie - Janowicz zaczął od przełamania rywala i po chwili wygrał drugą partie.

Dwa kolejne sety padły jednak łupek Hewitta. W trzecim Janowicz - w tie-breaku - miał nawet dwa meczbole, ale oba zmarnował i pozwolił wrócić Hewittowi do gry. Czwarty set także padł łupem Australijczyka, który utrzymał przewagę jednego przełamania i wygrał tego seta do czterech.

W decydującym, piątym secie łodzianin pokazał jednak na co go stać. Szybko rozbił rywala i doprowadził do stanu 5:1! W tym momencie "Jerzyk" rozluźnił się i dał się przełamać, dzięki czemu Hewitt doprowadził do stanu 5:3. W tym momencie Janowicz wygrał jednak własne podanie i zakończył spotkanie.