NA ŻYWO: Holandia - Meksyk

NA ŻYWO: Holandia - Meksyk

Arjen Robben (fot.newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Holandia pokonała 2:1 Meksyk i zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata. Niewiele brakowało jednak, aby z awansu cieszyli się Meksykanie, którzy prowadzili aż do.. 88. minuty.
 90+7 min.
KONIEC! Meksyk prowadził do 88. minuty, a w ćwierćfinale zagra Holandia! To jest całe piękno piłki nożnej! Żal Meksykan...
 90+4 min.
GOL! HUNTELAAR! LEWY RÓG BRAMKI! Teraz Oranje chyba nie dadzą sobie tego wydrzeć!
 90+2 min.
Kolejna szalona akcja Robbena, który lawiruje z piłką pod linią końcową i daje się podciąć Marquezowi. Żółta kartka.
 90+2 min.
KARNY! DLA HOLENDRÓW! NIESAMOWITE!
 90 min.
Sześć minut doliczonych.
 88 min.
Rzut rożny dla Holendrów. Piłka zagrana pod bramkę zostaje wybita na szesnasty metr. Tam jest Sneijder - nabiega i uderza z całej siły przy lewym słupku! Ochoa nawet nie drgnął, nie miał szans!
 88 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! SNEIJDER! MEKSYKANIE NIE DOWIEŹLI WYNIKU DO KOŃCA!
 85 min.
KOLEJNA niesamowita interwencja bramkarza Meksyku! Po wrzutce w pole karne z kilku metrów uderza Huntelaar, a Ochoa znowu broni! Przyjmuje piłkę na ciało, fenomenalnie! Zresztą... i tak jest spalony.
 84 min.
Rzut rożny dla Holendrów. Robben po ran enty dośrodkowuje, Meksykanie znowu wybijają.
 81 min.
Bierność Holendrami momentami zaskakuje. Meksykanie bez większego kłopotu rozgrywają futbolówkę na połowie rywali.
 79 min.
Wracamy do gry. Sędzia z pewnością doliczy z powodu tej przerwy trzy minuty.
 76 min.
Przerwa na uzupełnienie płynów. Holendrom został kwadrans.
 76 min.
Huntelaar zmienia van Persiego.
 75 min.
Hernandez zmienia Peraltę.
 74 min.
Robben! Znowu się rozpędza, wpada w pole karne i z kilku metrów uderza. Ochoa znowu górą!
 71 min.
Dwadzieścia minut - czas ucieka Oranje.
 69 min.
Żółta kartka dla Aguilara.
 68 min.
Robben wpada w pole karne i ląduje na murawie. Holendrzy domagają się karnego, Meksykanie kartki dla Robbena. Powtórki wykazują, że Robben sporo od siebie dodał.
 64 min.
Kolejna akcja Robbena. Holender w swoim stylu dziubie piłkę na granicy pola karnego, wreszcie strzał albo podanie - piłka leci tuż obok bramki.
 62 min.
Niecałe pół godziny do końca. Jeżeli wynik się nie zmieni, Ochoa znowu będzie bohaterem!
 61 min.
Dos Santos schodzi, w jego miejsce Aquino.
 60 min.
Szalona akcja Robbena skrzydłem, typowe zejście do środka i... nie ma strzału! Robben wykłada piłkę Sneijderowi, ten uderza. Po rykoszecie piłka przelatuje tuż obok bramki!
 58 min.
Po interwencji bramkarza Meksyku futbolówka jeszcze odbiła się od słupka. Niesamowite!
 57 min.
OCHOA! KAPITALNIE! JAK W MECZU Z BRAZYLIĄ! JAK ON TO ROBI!? Rzut rożny dla Holendrów. Dośrodkowanie w pole karne i... strzał z dwóch metrów (!) De Vrija obroniony! Co za refleks!
 56 min.
Verhaegh schodzi, w jego miejsce Depay.
 56 min.
PERALTA! Strzał z podobnej pozycji, po której padł gol! Tym razem jednak pewna interwencja Cillessena.
 54 min.
Dwa rzuty rożne pod rząd dla Holendrów. Efekt żaden.
 51 min.
Holendrzy szukają odpowiedzi. Na razie jednak są tak samo bezbarwni jak w pierwszej połowie.
 48 min.
Ależ uderzenie! Dos Santos zbiera piłką 30 metrów od bramki i uderza z woleja. Piłka wpada do siatki tuż przy słupku!
 48 min.
GOOOOOOOOOL! DOS SANTOS! HOLENDRZY W OPAŁACH!
 47 min.
W przerwie za Moreno wszedłi Reyes.
 46 min.
Gramy.
 45+4 min.
Moreno sfaulował Robbena. Sfaulował go tak, że opuszcza boisko na noszach i raczej na nie nie wróci.
 45+2 min.
Marquez gubi piłkę na własnej połowie, van Persie rusza z kontrą. Gra jednak za późno do Robbena - kiedy już do niego podał, Marquez zdążył wrócić i przerwać to zagranie.
 45 min.
Cztery minuty doliczone. To oczywiście efekt przerwy na uzupełnienie płynów.
 43 min.
Błyskawiczna akcja Meksyku! Dos Santos dochodzi do piłki w polu karnym i uderza - jednak ze zbyt ostrego kąta, żeby cokolwiek osiągnąć.
 42 min.
Korner dla Oranje. Efekt mizerny, tak jak końcówka pierwszej połowy.
 40 min.
Holendrzy klepią, klepią, grają w poprzek, do tyłu... Meksykanie cierpliwie czekają.
 37 min.
Ciężko nie odnieść wrażenia, że zawodnicy obu drużyn przy okazji uzupełniania płynów rozluźnili się i... czekają na przerwę.
 34 min.
I wracamy do gry.
 32 min.
Przerwa na uzupełnienie płynów.
 31 min.
Pół godziny za nami. Bardziej przekonujący są Meksykanie, choć grę znowu prowadzą Holendrzy. W ataku pozycyjnym. Dookoła pola karnego - nie w nim.
 27 min.
Długie podanie w pole karne do van Persiego. Holender niczym wytrawny akrobata przyjmuje wysoko lecącą piłkę, ale po chwili uderza całkowicie beznadziejnie.
 24 min.
SALCIDO! Ile to było, 30-35 metrów? Huknął tak, że Cillessen nie odważył się łapać - odbił.
 22 min.
Meksykanie powoli przejmują kontrolę nad wydarzeniami na boisku!
 20 min.
Herrera poszedł po piłkę bez strachu - wychylił się w polu karnym, aby uderzyć głową. W efekcie uderzył go butem interweniujący De Vrij. Sędzia jednak faulu się nie dopatrzył.
 17 min.
OKAZJA DLA MEKSYKU! Dośrodkowanie w pole karne i zgranie do Dos Santosa - za plecy. Ten jednak piłkę przejmuje i wykłada ją Herrerze, który z kilkunastu metrów uderza tuż przy słupku!
 16 min.
Kwadrans za nami. Holendrzy próbują grać bardziej zespołowo, z większym poszanowaniem piłki. Meksykanie stawiają na szybkie przeniesienie futbolówki na drugą stronę boiska - najlepiej po kontrze.
 13 min.
Wrzutka w pole karne Holendrów - ci wybijają piłkę. Meksykanie zdecydowanie nie przestraszyli się faworytów.
 9 min.
De Jong kończy grę - utyka. Zmienia go Martins Indi.
 7 min.
Prostopadłe podanie w stronę bramki Oranje. Cillessen wychodzi przed pole karne i kiksuje - ale wykopuje.
 5 min.
Obie drużyny aktywne od samego początku. Widać, że żarty się skończyły.
 2 min.
Składy:

Holandia: Cillessen, Verhaegh, Vlaar, de Vrij, Blind, Kuyt, de Jong, Wijnaldum, Robben, Sneijder, van Persie

Meksyk: Ochoa, Layun, Moreno, Marquez, Rodriguez, Aguilar, Guardado, Salcido, Herrera, Peralta, dos Santos
 1 min.
Gramy.
Z Holendrami zawsze był ten sam kłopot - nawet, jeśli grali pięknie, drużynę niszczyły wewnętrzne konflikty. Tym razem podobno jest inaczej, a zespół złożony przez Louisa van Gaala na przywitanie z mundialem zdemolował odchodzących mistrzów świata 4:1. Oranje mistrzostwa zaczęli więc od zemsty za porażkę w finale mistrzostw w RPA i wcale nie zwalniają tempa. Wygrali dwa kolejne spotkania grupowe z Australią i Chile i z kompletem punktów awansowali do 1/8 finału.

Holendrzy zmierzą się dzisiaj z Meksykanami, którzy zajęli drugie miejsce w grupie A. Drużyna z tego kraju w fazie grupowej pokonała Chorwację i Kamerun oraz bezbramkowo zremisowała z Brazylią, która wyszła z grupy na pierwszym miejscu tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

Faworytem będzie oczywiście Holandia, do której wraca Robin van Persie. Snajper Manchesteru United pauzował w ostatnim meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek, ale teraz jest gotowy do gry.

Początek meczu o godzinie 18:00 na Castelao w Fortalezie.