ATP Hamburg: Janowicz odpadł w drugiej rundzie

ATP Hamburg: Janowicz odpadł w drugiej rundzie

Jerzy Janowicz (fot. Piotr Figura/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał z Aleksandrem Dołgopołowem 4:6, 1:6 w meczu o 1/8 turnieju w Hamburgu.
Polak w pierwszym secie był nawet na prowadzeniu, ale przegrał swoje trzy ostatnie gemy serwisowe. W sumie został przełamany pięć razy, a rywal dwa.

Janowicz w całym spotkaniu miał sześć podwójnych błędów serwisowych i jednego asa. Jego rywal prezentował się o wiele lepiej - zanotował jeden podwójny błąd serwisowy i sześć asów. W drugim secie polski tenisista słabo spisywał się przy break pointach. Wykorzystał tylko dwie z siedmiu piłek na przełamanie, w całej drugiej partii ugrał tylko jednego gema.

Była to druga porażka Jerzego Janowicza z Aleksandrem Dołgopołowem. Wcześniej przegrał z nim w styczniu w Sydney 2:6, 2:6.