El. Euro 2016: Pierwszy punkt w historii San Marino, Liechtenstein wygrywa!

El. Euro 2016: Pierwszy punkt w historii San Marino, Liechtenstein wygrywa!

Andy Selva z San Marino (fot. Matthew Ashton / AMA / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Sobotnie mecze eliminacyjne Euro 2016 przyniosły kilka niespodzianek. San Marino zremisowało z Łotwą 0:0 i wywalczyło pierwszy w historii punkt w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy, a Liechtenstein pokonał Mołdawię 1:0.
Reprezentacja San Marino dzięki sobotniemu sukcesowi przerwała serię 61 porażek z rzędu. To pierwszy w historii punkt wywalczony przez tę drużynę w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Jeszcze lepiej sobie poradził Liechtenstein, który dzięki bramce Burgmeiera z drugiej połowy meczu niespodziewanie pokonał na wyjeździe Mołdawię 1:0. Przypomnijmy, że na tym samym terenie nie potrafiła wygrać reprezentacja Polski Waldemara Fornalika.