NA ŻYWO: FC Barcelona - PSG

NA ŻYWO: FC Barcelona - PSG

FC Barcelona (fot. Joan Valls / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
W meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Barcelona wygrała na Camp Nou z Paris Saint-Germain 3:1. Bramkę dla paryżan zdobył Zlatan Ibrahimović. Dla "Dumy Katalonii" strzelali Lionel Messi, Neymar i Luis Suarez. Podopieczni Luisa Enrique awansowali do 1/8 finału Champions League z pierwszego miejsca w grupie.
 90+3 min.
KONIEC! Barcelona wygrywa z PSG 3:1 i awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie.
 90+2 min.
Ostatnia zmiana. Adriano wchodzi za Bartrę.
 90+1 min.
Jeszcze uderzenie Ibrahimovicia z rzutu wolnego. Piłka poszybowała nad murem, ale także nad poprzeczką.
 85 min.
Już raczej nic nie zagrozi Barcelonie. Zostało kilka minut i musiałby zdarzyć się cud, żeby PSG odrobiło straty...
 81 min.
PSG ambitnie walczy w ataku, ale Barca świetnie ustawia się w defensywie. Teraz rzut rożny dla gości, jednak bez zagrożenia.
 77 min.
GOOOL! Najpierw uderzał Neymar, bramkarz odbił piłkę, ale błyskawicznie dopadł do niej Suarez, który z bliska dopełnił formalności. 3:1!
 75 min.
Zmiana także w PSG. Matuidi schodzi, szansę gry dostanie Lavezzi.
 73 min.
Kolejna zmiana w Barcelonie. Schodzi żegnany oklaskami Iniesta, a na boisku melduje się Xavi.
 70 min.
Lucas zagrał w szesnastkę, ale za plecy Ibrahimovicia. Mogło być groźnie, zabrakło kluczowego podania.
 67 min.
Zmiana w ekipie gospodarzy. Rakitić wchodzi za Pedro.
 66 min.
Druga połowa jest wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy.
 62 min.
Zmiana w PSG. Verratti opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Pastore.
 60 min.
Chwilowa przerwa w grze, Luiz ucierpiał w starciu z rywalem.
 57 min.
Pierwsza żółta kartka. Ukarany Cavani.
 56 min.
PIŁKA W SIATCE, ALE NIE MA GOLA! Wcześniej było zagranie ręką Suareza. Urugwajczyk już cieszył się z bramki, jednak wynik pozostaje bez zmian.
 54 min.
Ibrahimović na spalonym.
 53 min.
Szansa PSG! Piłka już "zatańczyła" na linii bramkowej, ale jakimś cudem gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo!
 52 min.
Pedro za długo czekał z podaniem, poza tym miał też otwartą drogę do strzału. Mimo to próbował podawać górą na lewą stronę i nic z tego nie wyszło.
 51 min.
Akcja Barcelony, ale Suarez złapany na spalonym.
 50 min.
Rzut rożny dla PSG, ale nic z tego nie wyszło. Od bramki Ter Stegen.
 48 min.
Wyrównany początek drugiej połowy, sporo szarpanej gry, na razie bez klarownych sytuacji.

Gramy! Czy PSG złapie wiatr w żagle i odrobi straty?
 45 min.
Przerwa. Za nami emocjonujące 45 minut! Barcelona prowadzi z PSG 2:1 Za chwilę druga połowa.
 42 min.
GOOOL! Ależ uderzenie! Neymar długo prowadził piłkę, a potem przymierzył z 25 metrów i pokonał bramkarza!
 39 min.
Szansa Barcelony! Dobry strzał Suareza, ale jeszcze lepsza interwencja Sirigu!
 34 min.
Gra PSG może się podobać. Barca ma wyraźny problem z przerywaniem akcji rywali.
 32 min.
CAVANI! Miał sporo miejsca w szesnastce po podaniu z prawej strony, ale jego intencje świetnie wyczuł Ter Stegen, który pewnie złapał piłkę po czytelnym strzale.
 30 min.
TO POWINIEN BYĆ GOL! Matuidi mocno zagrał w szesnastkę, a wbiegający Lucas fatalnie przestrzelił z kilku metrów!
 27 min.
Dośrodkowanie Pedro w pole karne, ale z bramki wyszedł Sirigu i uprzedził czekającego na piłkę Messiego.
 24 min.
Busquets uderzał z 20 metrów, ale bardzo niecelnie. Grę wznowi bramkarz.
 19 min.
GOOOL! Ależ odpowiedź Barcelony! Mascherano popisał się świetnym zagraniem w szesnastkę, Suarez wypatrzył Messiego przy dalszym słupku, a Argentyńczyk pokonał z kilku metrów bezradnego bramkarza!
 18 min.
Kolejna akcja PSG, ale tym razem Ter Stegen szybko zgarnął źle zagraną piłkę i wyjaśnił sytuację.
 15 min.
GOOOL! Zagranie w pole karne, Matuidi wystawił piłkę do Ibrahimovicia, który mocnym strzałem pokonał Ter Stegena!
 14 min.
Wymiana podań Barcy przed szesnastką PSG, ale w końcu gospodarze stracili piłkę.
 12 min.
Długie zagranie w pole karne gospodarzy, Ter Stegen wybił piłkę.
 10 min.
Gra przeniosła się na środek boiska. PSG ma coraz więcej do powiedzenia, ale póki co Barcelona dobrze ustawia się w obronie i przerywa akcje rywali.
 7 min.
Pierwsze wyjście z kontrą w wykonaniu gości, ale podanie w szesnastkę w porę przeciął Pique.
 6 min.
PSG na razie przygląda się, jak gospodarze wymieniają podania...
 5 min.
Rzut wolny dla gospodarzy, Messi zdecydował się na strzał i zabrakło naprawdę niewiele!
 3 min.
Barcelona od początku przy piłce. Gracze PSG organizują się w defensywie.

Zaczynamy!

Oba zespoły już na murawie, czas na hymn Ligi Mistrzów. Za chwilę początek spotkania. Stawką jest awans z pierwszego miejsca do 1/8 finału Champions League.

Składy:

FC Barcelona: Ter Stegen - Pedro, Pique, Bartra, Mathieu - Busquets, Mascherano, Iniesta - Messi, Neymar Suarez

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Luiz, Silva, Maxwell - Verratti, Motta, Matuidi, Lucas, Cavani - Ibrahimović

W grupie F Barcelona i Paris Saint-Germain zdominowały konkurencję. Zespół z Paryża jest liderem z 13 punktami na koncie. „Duma Katalonii” zajmuje drugie miejsce z jednym punktem mniej. Ajax Amsterdam i APOEL Nikozja pozostają bez zwycięstwa, ale mają jeszcze szansę na grę w Lidze Europy. W walce o 1/8 finału Champions League były tak naprawdę bez szans.

W pierwszym meczu rozgrywanym w Paryżu górą było PSG. ZespółLaurenta Blanca wygrał 3:2 bez swojej największej armaty – Zlatana Ibrahimovicia. W środę paryżanie będą jeszcze silniejsi, bo Szwed z pewnością pojawi się w wyjściowej jedenastce. Wtedy bramki dla PSG zdobyli David Luiz, Marco Verratti oraz Blaise Matuidi. Statystyki francuskiej ekipy są imponujące. Nie przegrała ona żadnego z 23 spotkań w tym sezonie.

Jedno jest pewne – w środę na Camp Nou nie zabraknie gwiazd. Lionel Messi, Neymar i Luis Suarez stanowią o sile ataku Barcelony i zaliczają się do światowej czołówki. Nie można wskazać faworyta tego meczu, ale emocji nie powinno zabraknąć. Walka toczy się o pierwsze miejsce w grupie F.

We wtorek awans do 1/8 finału zapewniły sobie trzy zespoły - FC Basel, AS Monaco i Juventus Turyn. Wcześniej w kolejnej fazie Ligi Mistrzów znalazło się Atletico Madryt, Real Madryt, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Arsenal, Bayern Monachium, PSG, FC Barcelona, Chelsea, FC Porto oraz Szachtar Donieck. W środę poznamy ostatnie drużyny, które wiosną powalczą o trofeum Champions League.