NA ŻYWO: Real Madryt - Atletico Madryt

NA ŻYWO: Real Madryt - Atletico Madryt

Kadr z pierwszego meczu (fot. Enrique de la Fuente / Actionplus / Foto Olimpik / NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Trzy godziny gry i tylko jeden gol wypożyczonego z Manchesteru United Javiera Hernandeza. Chicharito trafił do siatki w 88. minucie spotkania rewanżowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt i Atletico Madryt. Królewscy nadal mogą zostać pierwszą drużyną, która obroni Puchar Europy.
 90+5 min.
KONIEC! Real Madryt długo w tym sezonie cierpiał przez Atletico, ale w ósmym starciu w końcu wygrał. I to chyba w najważniejszym meczu.
 90+4 min.
Żółta kartka dla Koke za faul na Carvajalu.
 90+3 min.
Isco zmieniony przez Illaramendiego.
 90+3 min.
Arbeloa ledwo się pojawił, już ma żółtą kartkę.
 90+2 min.
Mamy informację o ile jest przedłużony mecz. O pięć minut, czyli jeszcze trzy.
 90+1 min.
Dwie zmiany w Realu. Wchodzą Jese i Arbeloa, schodzą Chicharito i Coentrao.
 88 min.
Wypożyczony z United Meksykanin wysyła Real do półfinału! James gra w pole karne do Ronaldo, ten urywa się obrońcy i zbiega do środka szesnastki. Wybiega do niego Oblak, ale CR7 gra do Chicharito. Ten uderza do pustej bramki!
 88 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOL! CHICHARITO!!!!!!!!!!
 86 min.
Tiago zmieniony przez Gimeneza.
 82 min.
Płaski strzał Jamesa. Oblak bez trudności broni.
 80 min.
CHICHARITO! JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ! Idealnie urwał się spod opieki obrońcy i uderzył na dalszy słupek. Znowu obok niego!
 78 min.
W tej sytuacji mocno rosną szanse Realu Madryt. Prawdopodobna jest dogrywka, a Atletico gra w osłabieniu. Królewscy zamęczą rywali?
 77 min.
Ramos chciał wybić piłkę, a Turan zaatakował go nakładką. Inna sprawa, że właściwie go nie dotknął, a Ramos efektownie wyrżnął na murawę niczym wytrawny aktor. Decyzja jednak jak najbardziej słuszna - zachowanie Turana mogło się źle skończyć dla Ramosa.
 76 min.
ARDA TURAN WYLATUJE Z BOISKA! Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona!
 75 min.
Żółta kartka także dla Pepe, który w niewybredny sposób potraktował Garcię, kiedy ten chciał przeprosić Varane'a.
 74 min.
Atletico przycisnęło chwilę, piłka trafia w pole karne Realu. Varane wybija ją głową, a Raul Garcia kopie go w nogę. Żółta kartka.
 71 min.
Dwadzieścia minut do dogrywki.
 69 min.
Ależ okazja dla Atletico! Nagłe dośrodkowanie, piłka trafia na głowę Koke, ale ten uderza z kilku metrów prosto w Casillasa! Hiszpan chyba nie zdążyłby z interwencją, gdyby nie został trafiony.
 66 min.
Coraz mniej czasu do końca regulaminowego czasu gry. 180 minut bez bramek i dogrywka?
 65 min.
Raul Garcia zmienia Antoine'a Griezmanna.
 64 min.
Korner dla Atletico. Gospodarze wybijają, jeszcze strzał z dystansu i z woleja, ale blokuje Ramos. Real chce wyjść z kontrą, ale Atletico na to nie pozwala.
 62 min.
RAMOS! Świetne dośrodkowanie Ronaldo (lewą nogą!) w pole karne. Ramos uderza głową, ale dzisiaj wszystkie piłki lecą prosto w Oblaka. A strzał był na tyle mocny, że Oblak mógłby nie zdążyć z interwencją, gdyby futbolówka leciała do słupka.
 61 min.
Zbyt płaskie dośrodkowanie. Byłby jeszcze jeden rzut rożny, ale sędzia odgwizduje faul Thiago.
 61 min.
Teraz dla odmiany korner dla Atletico. Koke dogrywa... i będzie jeszcze jeden z drugiej strony.
 59 min.
I znowu rzut rożny dla Realu. Kroos gra odchodzącą piłkę, Varane uderza głową! Futbolówka odbija się od murawy i leci pod poprzeczkę! Na szczęście dla Oblaka - w środek bramki.
 54 min.
Hernandez frunie w powietrzu do piłki zagranej w pole karne... Wszystko kasuje Miranda.
 52 min.
I jeszcze jeden korner dla Realu. Krótkie rozegranie i... zmarnowana okazja.
 52 min.
Korner dla Realu. Dośrodkowanie na pierwszy słupek, goście wybijają.
 50 min.
Arda Turan przyjął piłkę w polu karnym i obrócił się. Ale zamiast oddać strzał, wywrócił się. Sędzia kazał mu wstać.
 49 min.
Hernandez marnuje setkę, której i tak nie powinno być. Świetne prostopadłe podanie Isco i strzał na dalszy słupek... obok słupka. Ale i tak powinien być spalony.
 46 min.
Gabi zmienił Saula w przerwie. Gramy.
 45 min.
Przerwa. Wyrównany mecz na Santiago Bernabeu - z jedną setką dla gospodarzy, ale od czego Simeone ma Oblaka...
 44 min.
Goście zapragnęli wyprowadzić piłkę spod własnej bramki podaniami, niczym Barcelona. Skończyło się fatalną stratą. Ronaldo dostał piłkę i sam na sam nie pokonał Oblaka! Golkiper Atletico wyczekał go, nie położył się, i odbił strzał.
 44 min.
NIE MA GOLA RONALDO! KOLEJNA NIESAMOWITA INTERWENCJA OBLAKA!
 41 min.
Iskrzy na boisku. Ramos ma pretensje do Saula o ciągłe faulowanie, we wszystko wpycha się Mandżukić. Sędzia uspokaja awanturujących się.
 40 min.
Rzut wolny niemal na środku boiska dla Atletico. Długie zagranie w pole karne, strzał głową... Coentrao. Swojaka nie będzie - Casillas broni.
 38 min.
Rzut wolny z okolic narożnika dla Realu. Oblak pewnie łapie piłkę.
 37 min.
Ronaldo rozpędza się z piłką, ale nie radzi sobie z potrójnym kryciem. Domaga się odgwizdania faulu, ale arbiter ma inne zdanie.
 33 min.
Dwa kornery pod rząd dla Realu. Bez efektu.
 32 min.
Ronaldo huknął z rzutu wolnego z 30 metrów! Oblak odbił piłkę, będzie rzut rożny.
 32 min.
Kroos wycięty przez Turana. Zasłużona żółta kartka.
 31 min.
James dorzuca w pole karne, Chicharito nabiega na piłkę pomiędzy trzech obrońców. Do futbolówki jednak nie sięga, jest rzut rożny, po którym nic się nie dzieje.
 29 min.
Gamez przejmuje piłkę na połowie Realu i uderza momentalnie. Casillas pewnie broni.
 27 min.
James Rodriguez uderza ponad poprzeczką. I to w środek bramki. Jęk zawodu na trybunach.
 27 min.
Rzut wolny zaledwie 17 metrów od bramki Oblaka! Świetna okazja dla Realu.
 24 min.
Los Colchoneros momentami zamykają gospodarzy na ich połowie. To zupełnie inny mecz.
 22 min.
Ronaldo walczy w powietrzu o piłkę i uderza rywala barkiem w twarz. Sędzia odgwizduje faul, ale bez kartek.
 20 min.
Korner dla Atletico. Za krótko zagrana piłka, Królewscy oddalają zagrożenie.
 19 min.
Coentrao oberwał mocno łokciem od Turana. Bez kartek.
 15 min.
Wyrzut z autu dla Atletico - daleko w pole karne. Casillas niepewie piąstkuje, Koke uderza z dystansu. Bardzo słabo.
 14 min.
Teraz z dystansu uderza Ronaldo. Obok bramki.
 11 min.
Okazja dla gospodarzy. Rodriguez wypuścił w pole karne Chicharito, ale Meksykanin uderzył w boczną siatkę.
 8 min.
Optyczną przewagę mają gospodarze. Ale z rozgrywania piłki wiele nie wynika, jest zupełnie inaczej, niż przed tygodniem.
 7 min.
Dużo walki w środku pola. Na razie mecz walki.
 4 min.
Real nie zaczął tego meczu tak ostro jak na Vicente Calderon.
 2 min.
Pierwszy strzał z dystansu Kroosa. Rodem z polskiej ligi. Od bramki zacznie Oblak.
 1 min.
Zaczęło się.

Hymn Ligi Mistrzów, za chwilę zaczynamy.

Składy:

Real Madryt: Casillas - Carvajal, Varane, Ramos, Pepe, CoentrĂŁo - Isco, Kroos, James - Chicharito, Cristiano

Atlético Madryt: Oblak - Juanfran, Miranda, Godín, J. Gámez - Tiago, Koke, Saúl, Arda - Mandžukić, Griezmann.
Królewscy po dramatycznej wygranej z Atletico w ubiegłorocznym finale Champions League w nowym sezonie nie mieli szczęścia do swoich lokalnych rywal. Los Colchoneros wyeliminowali drużynę Carlo Ancelottiego z Pucharu Króla, ograli ich w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii, wreszcie dwukrotnie pokonali w lidze, co może kosztować Real ligowe mistrzostwo. Zwłaszcza ostatnia porażka ligowa, na Vicente Calderon, była dla wielu madridistas upokarzająca - 0:4 i poczucie całkowitej bezsilności.

Przed tygodniem na obiekcie Atletico zobaczyliśmy jednak inny Real. Królewscy rzucili się na Atletico z impetem, który zaskoczył chyba samego Diego Simeone. Jego drużyna zaczęła grać w piłkę dopiero po przerwie, a zerowe straty w pierwszej połowie wszyscy fani Atletico mogli zawdzięczać nadludzkim wyczynom Jana Oblaka na linii bramkowej.

Bezbramkowy remis teoretycznie faworyzuje Atletico. Gościom awans dzisiaj da wygrana lub bramkowy remis. Z drugiej strony nie można zapominać, że wygrana z Królewskimi to jedno, ale wygrana z nimi na Santiago Bernabeu - to zupełnie co innego. Nie jest to oczywiście niemożliwe - w 2013 roku Los Blancos szykowali się do wzniesienia Pucharu Króla na własnym obiekcie, ponieważ właśnie tam rozgrywał się finał. Nieoczekiwanie (Simeone dopiero budował potęgę swojego zespołu) wygrali goście z Vicente Calderon i to oni wznieśli puchar na obiekcie lokalnego rywala.

Królewskim nie będą także sprzyjały dzisiaj braki kadrowe - drużynę Carlo Ancelottiego znowu dopadły kontuzje. Nie zagrają Gareth Bale, Karim Benzema i mózg drużyny - Luka Modrić. Chorwaccy lekarze nie zostawili na włoskim szkoleniowcu suchej nitki - według nich Ancelotti przeforsował pomocnika po powrocie z kontuzji. Chorwat po kilku niezłych meczach znowu nabawił się urazu i będzie pauzował przez kilka tygodni. Utrata każdego z tych zawodników dla Realu będzie bolesna. Na dodatek nie zagra Marcelo, który pauzuje za kartki. Carlo Ancelottiemu będzie dzisiaj ciężko zaskoczyć swojego kolegę po fachu.

Zwycięzca awansuje do półfinału Ligi Mistrzów. Tam już czekają FC Barcelona i Bayern Monachium, a do tego grona dołączy ponadto Juventus lub AS Monaco.