Memoriał Wagnera: Polacy rozbili Japończyków

(fot. FOT. ROBERT HAJDUK / 058sport.pl / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
W pierwszym meczu Memoriału Huberta Wagnera Polacy pokonali Japonię 3:0. Spotkanie rozegrano w Toruniu.
Mecz z Japonią trener Antiga potraktował jako sprawdzian dla rezerw reprezentacji, które na tle przeciwnika pokazali się z jak najlepszej strony.

Japończycy podczas meczu w zasadzie tylko na początku zagrozili Polakom - w pierwszym secie mieli nawet piłkę setową, jednak biało-czerwonym udało się ostatecznie wygrać partię.

Drugi set i trzeci i to efektywna gra Polaków - 3. wygrali do 18. Mocno eksperymentalny skład Antigi sprawdził się - do kadry wrócił Karol Kłos (zagrał bardzo dobrze w 3. secie), z dobrej strony pokazali się: Artur Szalpuk i Rafał Buszek (zastępujący Mateusza Mikę).

Polska reprezentacja szykuje się obecnie do Pucharu Świata, którego organizatorami będą Japończycy. Dwa najlepsze zespoły z Pucharu Świata uzyskają awans do Rio de Janeiro, gdzie odbędą się igrzyska olimpijskie.