Małachowski mistrzem świata w rzucie dyskiem. Urbanek z brązowym medalem

Małachowski mistrzem świata w rzucie dyskiem. Urbanek z brązowym medalem

Press Focus/x-news
Piotr Małachowski mistrzem świata. W swojej najlepszej próbie Polak rzucił dyskiem na odległość 67 metrów i 40 centymetrów.
Był lepszy od drugiego w konkursie Belga Philipa Milanova o pół metra. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Urbanek. Trzeci zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Europy zakończył zawody z wynikiem 65 metrów i 18 centymetrów.

Polskie medale w Pekinie

Wcześniej na Mistrzostwach Świata w Pekinie złoty medal w rzucie młotem zdobył Paweł Fajdek, zaś brązowy medal w tej samej dyscyplinie otrzymał inny Polak - Wojciech Nowicki. Złoty medal w rzucie młotem otrzymała też Anita Włodarczyk. Dwa brązowe medale zdobyli również polscy tyczkarze - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek - zajęli ex aequo trzecie miejsce w konkursie. Srebro dla Polski zdobył z kolei Adam Kszczot w biegu na 800 metrów.