US Open: Radwańska pakuje się. Przegrała już w III rundzie

US Open: Radwańska pakuje się. Przegrała już w III rundzie

Agnieszka Radwańska (MAREK JANIKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała z Madison Keys 3:6, 2:6 i odpadła już w III rundzie US Open. To najsłabszy występ polskiej tenisistki w jej karierze na nowojorskich kortach.
To piąty pojedynek z Radwańską 20-letniej Keys i pierwszy wygrany.

Atletyczna Amerykanka, często nazywana nową Sereną Williams, przełamała krakowiankę już na początku pierwszego seta. Keys mimo wszystko często popełniała błędy, ale Radwańska nie umiała z nich skorzystać. Dość powiedzieć, że w pierwszej partii zmarnowała aż osiem break-pointów! Na dodatek przy stanie 3:5 ponownie dała się przełamać i przegrała pierwszego seta.

Tylko dobry początek

Drugi set rozpoczął się znacznie lepiej - tym razem to Radwańska przełamała rywalkę i to do zera. Keys zareagowała najlepiej, jak potrafiła. Odpowiedziała przełamaniem powrotnym, a następnie wygrała cztery gemy z rzędu. Krakowianka w sumie w drugim secie ugrała tylko dwa podania i zasłużenie przegrała seta i całe spotkanie 0:2.

Najlepsza polska tenisistka była ostatnią Polką w ostatnim tegorocznym turnieju wielkoszlemowym. Wcześniej odpadli Magda Linette oraz Jerzy Janowicz.