WTA Tokio: Pierwszy wygrany turniej Radwańskiej w tym sezonie!

WTA Tokio: Pierwszy wygrany turniej Radwańskiej w tym sezonie!

Agnieszka Radwańska (EWA JANIKOWSKI/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska pokonała Szwajcarkę Belindę Bencic (8.) 6:2, 6:2 w finale turnieju WTA w Tokio. To pierwsza turniejowa wygrana krakowianki w tym sezonie.
Zmagająca się z kryzysem formy Radwańska swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła tam, gdzie zawsze jej dobrze szło. Krakowianka wygrała w Tokio już w 2011 roku, a sezon później przegrała w finale.

Polka świetnie radziła sobie w stolicy Japonii i w tym roku. Dość powiedzieć, że przez całe zawody nie straciła nawet jednego seta. W finale "Isia" z łatwością pokonała 18-letnią Belindę Bencic 6:2, 6:2.

W pierwszym secie obie tenisistki walczyły do stanu 3:2 - wtedy krakowianka przełamała rywalkę i do końca partii nie oddała już gema. Drugiego seta Radwańska rozpoczęła doskonale i szybko objęła prowadzenie 4:0. Wtedy co prawda dała się przełamać Bencic, która po chwili wygrała swoje podanie i doprowadziła do stanu 4:2, ale dwa ostatnie gemy znowu wygrała Polka.

W rankingu WTA Radwańska jest sklasyfikowana (przynajmniej do końca weekendu) na 13. miejscu, a Szwajcarka dwa oczka niżej.