Rajd Hiszpanii: Świetna jazda Kubicy

Robert Kubica na trasie Rajdu Hiszpanii (FOT. XPB/NEWSPIX.PL) Źródło:Newspix.pl
Robert Kubica w sobotę podczas Rajdu Hiszpanii dwukrotnie uplasował się na 2. miejscu – podaje sport.tvn24.pl.

Piątkowe starty dla Roberta Kubicy nie były do końca udane. Polski kierowca z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wygrali wprawdzie dwa z ośmiu odcinków specjalnych Rajdu Hiszpanii, ale trzy razy "złapali kapcia" i plasowali się na 16. miejscu.

Dobre starty w sobotę

W sobotę kierowcy mieli przed sobą osiem asfaltowych prób. 10. odcinek specjalny Kubica zakończył na czwartym miejscu z trzema sekundami straty do Sebastiana Ogiera, który już wcześniej zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł mistrza świata. Na dwóch kolejnych OS-ach Polak zajął dwukrotnie drugie miejsce za Francuzem.

Kubica ostatni przedpołudniowy OS zakończył na 9. miejscu. W klasyfikacji generalnej zajmuje 14. lokatę.