Radwańska w 1/8 Australian Open. Teraz zagra z Friedsam

Radwańska w 1/8 Australian Open. Teraz zagra z Friedsam

Agnieszka Radwańska wygrała 6:4, 6:0 i awansuje dalej (fot. scx.hu)
Po zwycięstwie 6:4, 6:0 z Portorykanką Monicą Puig Agnieszka Radwańska znalazła się w kolejnej fazie turnieju. Teraz zmierzy się z Niemką Anną-Leną Friedsam.

– Nie spodziewałam się, że Puig postawi mi tak trudne warunki w pierwszym secie – komentowała mecz Radwańska. – W drugim secie byłam już dużo bardziej spokojna. Myślę, że kluczowa była wygrana końcówka pierwszego seta – stwierdziła.

Zajmująca 52. pozycję w rankingu WTA 22-latka z Portoryko prowadziła w pierwszym secie z polską tenisistką 4-3. Nie udało jej się jednak utrzymać prowadzenia i po przełamaniu Radwańskiej, zaczęła popełniać mnóstwo niewymuszonych błędów. Mecz skończył się po 75 minutach.

Kolejną rywalką Polki będzie również 22-letnia zawodniczka, Niemka Anna-Lena Friedsam. Pomimo lekkiej kontuzji stopy, Radwańska będzie faworytką w tym starciu. – To nic wielkiego. Po prostu potrzebowałam nieco więcej plastrów. Myślę, że w następnym meczu już wszystko będzie dobrze – uspokajała.