Otylia powalczy o złoto

Otylia powalczy o złoto

Otylia Jędrzejczak udanie zaczęła olimpijski start. Polka awansowała do finału wyścigu na 100 m stylem motylkowym, wygrywając półfinał, w którym pokonała m.in. Słowaczkę Martinę Moravcovą.
Polska pływaczka wygrała pierwszy półfinał z czasem 28,10. W  ogólnym rozrachunku był to trzeci rezultat półfinałowych wyścigów. Szybsze w drugiej ósemce zawodniczek okazały się Holenderka Inge de Bruijn i Australijka Petria Thomas.

W sobotę na olimpijskiej pływalni rozdano cztery komplety medali. Niespodzianek nie było, padły dwa rekordy świata. Pierwszy z nich ustanowił Amerykanin Michael Phelps, który wynikiem 4.08,26 pobił własny rekord na 400 m stylem zmiennym. Drugi rekordowy rezultat - 3.59,94 na 4x100 m st. dowolnym był dziełem sztafety Australijek, które płynęły w składzie: Alice Mills, Lisbeth Lenton, Petria Thomas i Jodie Henry.

Australijska reprezentacja pływacka w sobotę zdobyła dwa złote medale. Na najwyższym stopniu podium stanął także 19-letni Ian Thorpe, który na 400 m stylem dowolnym stoczył pasjonująca walkę ze swoim rodakiem Grantem Hackettem.

Złoty medal z Sydney na 400 m st zmiennym obroniła Ukrainka Jana Kłoczkowa, która jako pierwsza kobieta w historii zdobyła na  tym dystansie olimpijskie tytuły na dwóch igrzyskach.