Pływacy na złoty medal

Pływacy na złoty medal

Otylia Jędrzejczak zdobyła złoty medal pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie w wyścigu na 200 m stylem motylkowym, a Bartosz Kizierowski sięgnął po złoty medal w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.
Polka uzyskała czas 2.07,09. To jej czwarty tytuł mistrzyni Europy na tym dystansie.

W Budapeszcie Jędrzejczak wywalczyła trzy medale - dwa złote (200 m stylem dowolnym i motylkowym) oraz srebrny (sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym).

W niedzielę na podium za Polką znalazły się dwie Włoszki Francesca Segat (2.08,96) oraz Caterina Giacchetti (2.09,01).

Bartosz Kizierowski zdobył złoty medal pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Polak pokonał jedną długość basenu w czasie 21,88.

Srebrny medal wywalczył Ukrainiec Oleksandr Wołyniec (21,97), natomiast brązowy przypadł Chorwatowi Duje Draganji (22,14).