Uczniowie z Białej Podlaskiej i z Lublina w finale ogólnopolskiego turnieju ENERGA Basket Cup!

Uczniowie z Białej Podlaskiej i z Lublina w finale ogólnopolskiego turnieju ENERGA Basket Cup!

Najlepsi młodzi koszykarze z woj. lubelskiego spotkali się 17 i 18 marca w Chełmie, aby walczyć o tytuł mistrza województwa. Wyłonione spośród reprezentacji 461 szkół drużyny dziewcząt i chłopców, rywalizowały o prymat w regionie i awans do ogólnopolskiego finału. Najlepsze okazały się uczennice SP nr 3 w Białej Podlaskiej oraz uczniowie SP nr 3 w Lublinie i to te drużyny zawalczą o Mistrzostwo Polski w wielkim finale ENERGA Basket Cup - największego w kraju turnieju koszykarskiego dla młodzieży szkolnej.

W eliminacjach do finału województwa lubelskiego wzięło udział ponad 2 tys. zawodników z 216 drużyn dziewcząt i 245 drużyn chłopców ze szkół podstawowych. W gronie finalistów znalazło się po 6 najlepszych reprezentacji, które przez dwa dni rywalizowały w Chełmie, o tytuł najlepszej koszykarskiej drużyny województwa lubelskiego. Gra o mistrzostwo regionu to, obok prestiżowego tytułu i nagród, walka o przepustkę do gry o Mistrzostwo Polski w wielkim finale turnieju ENERGA Basket Cup. Wyłoniona spośród około 80.000 uczestników, najbardziej utalentowana koszykarska młodzież w kraju, w tym 2 drużyny z woj. lubelskiego, rywalizować będzie w Gdańsku od 6 do 8 czerwca br. Walka o medale rozegrana zostanie na profesjonalnym parkiecie w jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.

Dziewczęta z SP nr 3 w Białej Podlaskiej najlepsze w województwie

Pierwszego dnia turnieju o mistrzostwo województwa walczyły dziewczęta. Zwycięska okazała się drużyna SP nr 3 w Białej Podlaskiej, która pod wodzą Julii Tymoszuk uznanej za najlepszą zawodniczkę turnieju, pewnie wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Srebrne medale zdobyły dziewczęta z SP 51 w Lublinie, a 3 miejsce zajęła reprezentacja SP nr 5 w Chełmie.

Poziom sportowy był bardzo wyrównany, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało nam się wygrać wszystkie mecze i cały turniej. Myślami jesteśmy już przy finale krajowym, do którego zaczynamy przygotowywać się pełną parą  - mówi Kinga Dylawerska-Wójtowicz, trenerka koszykarek SP nr 3 w Białej Podlaskiej.

Drużyna SP nr 3 w Lublinie mistrzami województwa wśród chłopców

Drugiego dnia finału wojewódzkiego do rywalizacji przystąpili chłopcy. Najskuteczniejsi okazali się zawodnicy SP nr 3 w Lublinie, którzy w bardzo wyrównanym finale, pokonali 27:24 drużynę SP nr 9 w Białej Podlaskiej. Ekipa z Lublina wygrała wszystkie swoje mecze i pewnie zdobyła tytuł najlepszej drużyny w województwie lubelskim. Na trzecim miejscu uplasował się zespół SP nr 2 z Kraśnika. MVP finału województwa lubelskiego został Wojciech Kosiuk , reprezentant SP 3 w Lublinie. W całych zawodach w sumie młodzi koszykarze rozegrali 8 spotkań i zdobyli w aż 392 punkty.

Konkurenci zawiesili nam poprzeczkę bardzo wysoko, i pomimo tego, iż większość dzieci z naszej drużyny gra tylko na lekcjach wychowania fizycznego, udało nam się zbudować zgrany zespół i zdobyć pierwsze miejsce. Dla młodych koszykarzy udział w takim turnieju ma być głównie nauką oraz zabawą. I z takim właśnie nastawieniem jedziemy na finał ogólnopolski ENERGA Basket Cup - powiedział Marcin Ciećko, trener zespołu ze SP nr 3 w Lublinie.

Koszykarskie atrakcje w internecie - kibicuj swojej drużynie i wygraj w konkursie!

Wszyscy kibice, którzy chcą pokazać jak dopingują swojej drużynie w Energa Basket Cup i dodatkowo wygrać atrakcyjne nagrody, na oficjalnej fanstronie turnieju - www.facebook.com/EnergaBasketCup - mogą skorzystać ze specjalnej konkursowej aplikacji. Na kibiców najlepiej dopingujących swojej drużynie czekają do wygrania Ipody oraz 30 piłek do kosza z autografem Adama Wójcika, ambasadora turnieju. Dla drużyny posiadającej kibiców z największą pozytywną energią, przygotowano natomiast niepowtarzalne flagi.

Zdjęcia ze wszystkich spotkań, relacje, składy drużyn oraz więcej informacji o turnieju znajduje się na www.EnergaBasketCup.pl.

Fanów koszykówki zapraszamy także na oficjalny kanał wideo turnieju (Youtube.com/EnergaBasketCupPL), na którym obejrzeć można zwiastun, a już wkrótce cały cykl ABC basketu czyli zestaw koszykarskich porad przygotowanych przez Adama Wójcika z udziałem jego synów Jana i Szymona.

Oficjalne wyniki finału woj. lubelskiego turnieju ENERGA Basket Cup

1. Wyniki spotkań dziewcząt:

Faza I:

SP nr 5 Chełm - SP nr 3 Tomaszów Lubelski                             19 : 14
SP nr 2 Opole Lub. - SP nr 2 Kraśnik                                          9 : 43

SP nr 3 Tomaszów Lub - SP nr 3 Biała Podlaska                       11 : 28

SP nr 2 Kraśnik - SP nr 51 Lublin                                              17 : 19

SP nr 3 Biała Podlaska - SP nr 5 Chełm                                     27 : 8

SP nr 51 Lublin - SP nr 2 Opole Lub.                                        30 : 15

Faza II:

Mecz o III miejsce: SP 2 Kraśnik - SP 3 Tomaszów Lub.   31 : 17Mecz o I miejsce: SP 3 Lublin - SP 9 Biała Podlaska       27 : 24