Cavaliada Warszawa - Polacy zwyciężają

Cavaliada Warszawa - Polacy zwyciężają

Aleksandra Kozanecka, fot. mat. prasowe
Piątkowe konkursy podczas Cavaliady Warszawa, organizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie upłynęły pod znakiem zwycięstw Polaków.
Pierwszy piątkowy konkurs Małej Rundy pod patronatem firmy Hator wygrała młoda mieszkanka Warszawy Aleksandra Kozanecka na ogierze Adonus. Drugie miejsce przypadło Agacie Stryjkowskiej na Malbornie, która bardzo długo zostawała liderem konkursu. Miejsce w czołowej trójce zajął również Łukasz Wasielewski na wałachu Cupido.

Runda Juniorska o nagrodę Poznań Congress Center zakończyła się podwójnym zwycięstwem Andrzeja Opłatka, aktualnego lidera rankingu Cavaliada Tour w kategorii juniorów, który na koniach Light My Fire 7 i El Camp zajął dwa pierwsze miejsca w konkursie. Trzecie miejsce zajął rok młodszy kolega Andrzeja, Adam Grzegoprzewski na klaczy walewickiej hodowli Felicjance.

W dzisiejszym konkursie Średniej Rundy pod patronatem Prezesa Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, o nagrodę IDEA EXPO.MTP startowało aż 60 koni. Zwyciężył reprezentant Polski Grzegorz Psiuk na koniu Ares, który osiągnął fenomenalny czas. Ten 46- letni zawodnik, przez kilka lat startował jako członek kadry narodowej. Jest wielokrotnym zwycięzcą zawodów ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Tegoroczna Cavaliada Tour jest dla niego szczególnie udana. Zwyciężył też Finał Średniej Rundy pod patronatem Redakcji Świata Koni, o nagrodę Miralex podczas Cavaliady Lublinie. Drugie miejsce wywalczył w konkursie Holender Kristaps Neretnieks na Con Pleasure. Trzecią lokatę zajął Rein Pill z Estonii na wałachu A Brok.

W Volkswagen Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami, konkursie zręczności powożenia z elementami maratonowymi wystąpiły cztery pary koni. W najlepszym czasie, pomimo 5 sekund karnych przejazd ukończył Jacek Kozłowski z Centurią i Mango. Jacek Kozłowski to wielokrotny Mistrz Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Przez kilkanaście lat powoził koniami małopolskimi. W latach 2001-2010 był złotym medalistą w Mistrzostwach Polski w kategorii powożenia zaprzęgami parokonnymi. Złoty medalista Golden Whell Cup w 2009 roku. Srebny medal w Mistrzostwach Świata w Jardy 2003. Reprezentant Kadry Narodowej, zakwalifikowany na Mistrzostwa Świata 2011. Na drugiej pozycji uplasował się Bartłomiej Kwiatek z parą Sonet i Jack Daniell’s. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Górski z Karuzo i Rapsem, tuż przed Stanisławem Janikiem z Pegazusem i Pluto.

Dla kibiców czekających na sportowe emocje, organizatorzy przygotowali na dziś jeszcze Konkurs Dużej Rundy z rozgrywką, zaliczany do rankingu Pucharu Świata, Longines Rankings i Cavaliada Tour Ranking. Zawodnicy będą pokonywać przeszkody na poziomie 150 cm.