Rosja przegrywa ze Słowacją! Zagrania Hamsika nie z tej ziemi

Rosja przegrywa ze Słowacją! Zagrania Hamsika nie z tej ziemi

Marek Hamsik
Marek HamsikŹródło:Newspix.pl / PIXATHLON
W rozgrywanym w środę meczu grupy B Słowacja pokonała Rosję 2:1. Pięknym trafieniem i asystą popisał się gwiazdor Napoli Marek Hamsik.

W 31 minucie Vladimir Weiss na lewej stronie opanował długie podanie z własnej połowy od Hamsika, złamał kierunek biegu, czym zupełnie zmylił parę rosyjskich obrońców i technicznym strzałem wkręcił piłkę przy długim słupku bramki pilnowanej przez Akinfiejewa. W 44 minucie Marek Hamsik po solowej akcji mocno uderzył futbolówkę, która poszybowała wprost w okienko rosyjskiej bramki, odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. Do przerwy Słowacja prowadziła 2:0.

W 79 minucie po błędzie słowackiego obrońcy i dobrej akcji Rosjan, gola kontaktowego zdobył głową Dienis Głuszakow. Piłkarze Sbornej do końca meczu zaciekle atakowali, nie udało im się jednak uratować choćby punktu. Po tej przegranej ich sytuacja w grupie mocno się skomplikowała.

Przegrana naszych sąsiadów ze wschodu może ucieszyć Francuzów, którym rosyjscy chuligani mocno dali się we znaki. Wcześniejszy wyjazd reprezentacji oznaczać będzie także wcześniejszy powrót do domu szukających zaczepki kibiców. Wcześniej UEFA ogłosiła, że jeszcze jedna bijatyka rosyjskich kibiców na stadionie będzie oznaczała wykluczenie ich reprezentacji z mistrzostw. I chociaż na stadionie w Lille zapłonęły race, to jednak obeszło się bez awantur.

Źródło: Wprost.pl