Francuzi o meczu Polska-Niemcy. Podkreślają remis, ale i dobrą grę Polaków

Francuzi o meczu Polska-Niemcy. Podkreślają remis, ale i dobrą grę Polaków

Gazety
Gazety Źródło: Fotolia / fot. Tobif82
Francuskie media poświęciły sporo miejsca podsumowaniu spotkania Polski z Niemcami w drugiej kolejce rozgrywek grupowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2016.

Portal France24 stwierdził, że „Niemcy nie zdołali ugrać nic lepszego niż 0:0 przeciwko dobrze zorganizowanej ekipie Polski”.

Autor ocenił, że mimo przewagi Niemców na początku spotkania, Polacy nie pozwolili niemieckim zawodnikom na wiele. „Niemcy, mistrzowie świata, nie znaleźli klucza na silną Polską w czwartkowy wieczór na Stade de France” – napisano. Spotkanie określone zostało jako szybkie, ale równocześnie ubogie w akcje bramkowe. Polacy, zdaniem Francuzów, „nie pokazali żadnych kompleksów wobec Mannschaft, który to zespół pokonali po raz pierwszy w historii przed półtora rokiem”. Dziennikarze zauważyli także niewykorzystane doskonałe szanse Arkadiusza Milika i próby odgryzienia się ze strony Niemców.

W artykule wskazano także, że mimo równej zdobyczy punktowej, ani Polska ani Niemcy nie zapewniły sobie wciąż awansu, chociaż „Ukraina jest niemal wyeliminowana” po spotkaniu z Irlandią Północną.

Z kolei w “Le Monde” ukazał się artykuł, w którym podkreślono, iż wynik spotkania Niemców z Polakami to pierwszy bezbramkowy remis na francuskim turnieju. Autor podkreślił, że w pierwszej połowie to Niemcy dominowali na boisku i próbowali zdobyć bramkę, do czego mieli przynajmniej trzy dobre okazje. Z kolei druga była „całkowitą odwrotnością pierwszej”, gdy Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski mogli zmusić Neuera do wyciągania futbolówki z siatki. „Po końcowym gwizdku, polscy kibic cieszyli się, jak gdyby było to zwycięstwo, co jest zrozumiałe, podczas gdy Niemcy zwinęli swoje flagi i oczekują na kolejne mecze”.

Portal „L’Equipe” także podkreślił, iż mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a połowy były nierówne. O ile w pierwszej obie drużyny miały problemy z konstruowaniem akcji, o tyle w drugiej poziom był znacznie wyższy, a reprezentacje Polski i Niemiec miały przynajmniej po dwie doskonałe sytuacje.