Mamy to! Wygrywamy z Ukrainą i awansujemy do 1/8 finału

Mamy to! Wygrywamy z Ukrainą i awansujemy do 1/8 finału

Ukraina   Polska
0 1
Mecz Ukraina - Polska
Mecz Ukraina - PolskaŹródło:Newspix.pl / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik
W ostatnim meczu fazy grupowej na Euro 2016 Polacy wygrali z Ukrainą 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Błaszczykowski. Biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy.

90+4 min.
KONIEC! Awans jest nasz!
 90+3 min.
I zmiana w polskiej ekipie. Starzyński za Milika.
 90+2 min.
Jeszcze zmiana w zespole Ukrainy. Opuszcza boisko Zozulya, wchodzi Tymoshchuk.
 90+1 min.
Trzy minuty doliczone!
 90 min.
Ukraińcy już są bezradni, grają ostro i chyba nie mają pomysłu jak złamać naszą obronę. Trzeba dograć ten mecz do końca!
 86 min.
Ważna interwencja Krychowiaka w obronie, to już ostatnie minuty!
 83 min.
Znowu mamy szczęście! Rotań uderzył z dystansu, Fabiański świetnie odbił piłkę, ale potem ucierpiał w starciu z rozpędzonym rywalem. Wszystko skończyło się jednak dobrze, naszemu bramkarzowi nic się nie stało.
 82 min.
Fedetskiy przez moment nie podnosił się z murawy, ale będzie w stanie grać dalej.
 80 min.
ZOZULYA! Zaskakujące uderzenie głową, ale obok słupka.
 78 min.
Pozwalamy Ukraińcom rozgrywać piłkę, trzeba znowu przejąć kontrolę nad tym, co się dzieje na boisku.
 75 min.
Dośrodkowanie Glika, Milik niecelnie uderza głową.
 73 min.
Kovalenko melduje się na boisku. Schodzi Zinchenko.
 73 min.
Zamieszanie w polu karnym Fabiańskiego, ale ostatecznie Zinchenko niecelnie uderza na bramkę.
 71 min.
Zmiana w naszym zespole. Wejdzie Grosicki, swój występ kończy Kapustka.
 68 min.
Indywidualna akcja Lewandowskiego, ale jego zagranie piętą było nieudane i tracimy piłkę.
 66 min.
Znowu lepszy moment gry Ukrainy. Jak na razie Polacy stawiają mur w defensywie.
 63 min.
Dobra akcja Ukraińców zakończona niecelnym strzałem. Trzeba bardzo uważać, do tej pory mieliśmy sporo szczęścia w takich sytuacjach.
 60 min.
Kapustka ukarany żółtą kartką.
 59 min.
Jodłowiec zagrał za plecy Lewandowskiego. Szkoda, ale Polacy przy piłce.
 57 min.
KAPUSTKA! Dobry strzał, ale w boczną siatkę. Na taką grę Polaków czekaliśmy!
 54 min.
GOOOOOOOOL! Fenomenalna akcja Polaków! Milik świetnie podał do Błaszczykowskiego, ten zszedł do środka pola karnego, przełożył piłkę na lewą nogę i pewnym strzałem pokonał bramkarza!
 54 min.
Jodłowiec do Lewandowskiego, to było sprytne zagranie, ale zabrakło dokładności.
 52 min.
Sporo nerwowej gry i fauli. Ukraińcy dalej przy piłce. Czekamy na klarowną sytuację Polaków!
 49 min.
Znowu mamy szczęście! Piłka po dośrodkowaniu naszych rywali ląduje za bramką.
 46 min.
W przerwie zmiana w naszej ekipie. Za słabego w pierwszej połowie Zielińskiego wszedł Błaszczykowski.

GRAMY!
 45 min.
PRZERWA! Na razie bez goli, ale ta połowa była dla nas poważnym ostrzeżeniem. Trzeba wziąć się w garść po wyjściu z szatni. Wracamy za chwilę...
 44 min.
Ukraińcy atakują głównie skrzydłami, powinniśmy zwrócić na to uwagę po przerwie. Kolejna strata Zielińskiego, a po chwili strzał Jodłowca i pewna interwencja Pyatova.
 41 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy. Ukraińcy do tej pory mają przewagę. Widać, że nasi rywale chcą godnie pożegnać się z Euro 2016.
 40 min.
Mamy sporo szczęścia! Zamieszanie w polu karnym, ale wybijamy piłkę. Za wolno w tej akcji wracał Zieliński.
 38 min.
Kucher ukarany żółtą kartką. Zdecydowanie spóźnione wejście reprezentanta Ukrainy.
 37 min.
Ukraińcy wolno rozgrywają piłkę. Polacy czekają na ruch rywali.
 34 min.
Złe podanie Milika do Lewandowskiego. Zacznie Pyatov.
 30 min.
KONOPLYANKA! Na chwilę wstrzymaliśmy oddech, bo to był bardzo groźny strzał! Na szczęście piłka otarła się tylko o boczną siatkę
 28 min.
Kolejna dobra interwencja Fabiańskiego. Za łatwo jednak pozwalamy rywalom przedostawać się pod nasze pole karne.
 25 min.
Rotań ukarany żółtą kartką za kolejny faul. Tym razem sędzia nie miał już wątpliwości.
 25 min.
Rzut wolny dla Ukrainy, ale po długim dograniu pewnie złapał piłkę Fabiański.
 24 min.
Imponująco wygląda biało-czerwona trybuna za bramką Fabiańskiego. Polacy mają dzisiaj solidne wsparcie!
 22 min.
LEWANDOWSKI! Strzał z miejsca, ale obok bramki. Będzie jednak rzut rożny.
 20 min.
Rotań ostro faulował Zielińskiego. To powinna być żółta kartka, ale skończyło się na upomnieniu.
 18 min.
YARMOLENKO! Wyszedł jeden na jeden z Fabiańskim po błędzie Pazdana i zmarnował stuprocentową okazję!
 16 min.
Kwadrans gry za nami, to będzie bardzo trudne starcie dla Biało-czerwonych! Dla Ukraińców to mecz o honor i widać, że nie będą odstawiać nogi.
 15 min.
Glik świetnie zastawił piłkę, dzięki temu grę wznowi Fabiański.
 13 min.
Długie podanie Jodłowca do Milika, ale nic z tego. Z kontrą ruszają Ukraińcy!
 11 min.
Krótko mówiąc, musimy się obudzić. Ukraińcy mają za dużo miejsca na boisku.
 10 min.
ALEŻ BYŁO GROŹNIE! Zozulya wyszedł sam na sam, ale spod ziemi wyrósł Pazdan, który w porę zatrzymał rywala. Chwilę później jeden z Ukraińców próbował dobijać piłkę, jednak tym razem Fabiański pewnie interweniował.
 8 min.
Ukraińcy przy piłce, uderzał Konoplyanka z linii pola karnego, ale strzał zablokował jeden z naszych obrońców.
 6 min.
Żywiołowy początek tego spotkania, oby tak było do samego końca! Szkoda tyko, że nie wykorzystaliśmy dwóch dobrych okazji...
 5 min.
Z problemami interweniował Fabiański, jednak obrońcy byli czujni i pomogli bramkarzowi uspokoić sytuację.
 4 min.
A teraz Lewandowski! Strzał z 7 metrów, piłka jednak podskoczyła i napastnik Bayernu spudłował.
 3 min.
MILIK! Pierwszy strzał polskiej ekipy, ale dobrze broni Pyatov.

ZACZYNAMY! Kto dziś wygra?
 17:54
Piłkarze już są na murawie! Teraz czas na hymny, a za chwilę pierwszy gwizdek.
 17:50
Zostało kilka minut! Czekają nas wielkie emocje w ostatnim grupowym meczu. Za chwilę hymny.
 17:30
Składy:

Ukraina: Pyatov - Fedetskiy, Kchacheridi, Kucher, Butko - Yarmolenko, Rotan, Stepanenko, Konoplyanka, Zinchenko - Zozulya

Polska: Fabiański - Cionek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Jodłowiec, Krychowiak, Zieliński, Kapustka, Milik - Lewandowski

– Nie ma żadnych spekulacji. Nie zmieniamy strategii i gramy o trzy punkty – powiedział selekcjoner Adam Nawałka przed wtorkowym spotkaniem. Polacy przystąpią do meczu z Ukrainą w komfortowej sytuacji. W grupie C mają cztery punkty na koncie, na Euro 2016 nie stracili jeszcze bramki, a awans do 1/8 finału mają prawie w kieszeni. Ukraina z kolei gra już tylko o honor. Po porażkach 0:2 z Niemcami i Irlandią północną nasi sąsiedzi ze wschodu stracili szansę na grę w kolejnej fazie turnieju.

Będą zmiany?

Eksperci podkreślają, że wielkich zmian w zespole Biało-czerwonych nie będzie, ale sztab szkoleniowy naszej drużyny musi brać pod uwagę zmęczenie poszczególnych zawodników. Dlatego trener może w starciu z Ukrainą dać szansę piłkarzom, którzy na mistrzostwach Europy we Francji jeszcze nie zagrali. Spekuluje się, że w miejsce Łukasza Piszczka zagra Thiago Cionek, a zamiast Krzysztofa Mączyńskiego zobaczymy Piotra Zielińskiego. Ponadto w wyjściowej jedenastce mógłby po raz kolejny zagrać Bartosz Kapustka. Pewni możemy być jedynie ustawienia z przodu, gdzie zobaczymy Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego.

Ukraińcy nie odstawią nogi?

Pod znakiem zapytania stoi dyspozycja Ukrainy w starciu z naszym zespołem. Podopieczni Mychajła Fomienki zapewniali, że nie odstawią nogi na boisku, ale już na przedmeczowej konferencji prasowej było widać, że nastroje w szeregach naszych rywali są grobowe. – Nie możemy udawać, że tego turnieju nie było. Zagramy o to, by z honorem wrócić do domu. Musimy wyciągnąć lekcję z tej porażki – przekonywał Rusłan Rotan. 34-latek był na tych mistrzostwach tylko rezerwowym, nie zagrał nawet minuty. Nie wiadomo również jaką taktykę wybierze ukraińska drużyna. Po porażce z Irlandią Północną trener Fomenko zapowiedział, że po Euro 2016 rezygnuje z prowadzenia kadry. Ostatnie treningi we Francji prowadził Andrij Szewczenko.

Mecz Ukraina - Polska na Stade Vélodrome w Marsylii będzie ósmym pojedynkiem tych zespołów. Bilans Biało-czerwonych nie jest korzystny - wygrali dwa spotkania, dwukrotnie zremisowali i doznali trzech porażek. Te statystyki nie mają jednak większego znaczenia. Liczy się jedynie fakt, że to Polacy są o krok od historycznego sukcesu. Trzeba tylko postawić kropkę nad „i”. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl z ostatniego meczu w grupie C o godz. 18:00.