Mamy to! Wygrywamy z Ukrainą i awansujemy do 1/8 finału

Mamy to! Wygrywamy z Ukrainą i awansujemy do 1/8 finału

Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski
Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT
W ostatnim meczu fazy grupowej na Euro 2016 Polacy wygrali z Ukrainą 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jakub Błaszczykowski. Biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy.

Od pierwszych minut widać było, że Ukraińcy, mimo że grali już tylko o honor, nie odstawią nogi w żadnej sytuacji. Polacy mieli problem z utrzymaniem się przy piłce i skupili się na własnej połowie. Trzeba przyznać, że mieliśmy sporo szczęścia w całym spotkaniu. Zaczęliśmy nieźle, bo od dwóch dobrych sytuacji, które przy odrobinie szczęścia można było zamienić na gole. Precyzji zabrakło jednak najpierw Milikowi, a chwilę później Lewandowskiemu. W 10. minucie Ukraińcy mogli być na prowadzeniu. Zozulya wyszedł sam na sam, ale spod ziemi wyrósł Pazdan, który w porę zatrzymał rywala. Chwilę później jeden z Ukraińców próbował dobijać piłkę, jednak tym razem Fabiański pewnie interweniował. W 18. minucie oko w oko z naszym bramkarzem stanął Yarmolenko, jednak nie potrafił celnie uderzyć. Do końca pierwszej połowy Ukraińcy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, a wynik nie zmienił się.

Wejście smoka

W przerwie selekcjoner Adam Nawałka zdecydował się na zmianę. Za słabego w pierwszych 45 minutach Zielińskiego wszedł Błaszczykowski. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę, bo już w 54. minucie gracz Fiorentiny trafił do siatki. Milik świetnie podał do Błaszczykowskiego, ten zszedł do środka pola karnego, przełożył piłkę na lewą nogę i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Biało-czerwoni poszli za ciosem. Po bramkowej akcji z piłką ruszył Kapustka, jednak trafił w boczną siatkę. Z każdą upływającą minutą widać było, jak Ukraińcy stają się coraz bardziej bezradni. Potrafili długo rozgrywać piłkę, ale nic z tego nie wynikało. Polska defensywa wytrzymała do samego końca i ostatecznie wygraliśmy 1:0.

Polska kończy rywalizację w grupie C na drugim miejscu. Pierwsze miejsce zajęli Niemcy. W 1/8 finału Euro 2016 zagramy ze Szwajcarią w sobotę o godzinie 15:00.