Szwedzi za burtą! Irlandia z awansem

Szwedzi za burtą! Irlandia z awansem

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović Źródło: Newspix.pl / Johanna Lundberg
Szwecja przegrała z Belgią 0:1 i żegna się z Euro 2016. Z kolei Irlandia wygrała z Włochami 1:0. Obie te ekipy zagrają w kolejnej fazie turnieju.

Od pierwszego gwizdka reprezentanci Irlandii starali się jak mogli. Zmusili Włochów do defensywy, jednak brakowało wykończenia kluczowych sytuacji. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron Włosi zaczęli grać odważniej w ataku. Z dystansu uderzał Simone Zaza, ale brakowało mu precyzji. Końcówka spotkania zdecydowanie należała do Irlandczyków. Włosi, którzy w tym spotkaniu zagrali w rezerwowym składzie nie spieszyli się, natomiast Wyspiarze robili wszystko, aby zgarnąć komplet punktów. Czuli, że to może być ich dzień, bo zdecydowanie przeważali na boisku. Jeszcze w 77. minucie Lorenzo Insigne trafił w słupek, ale chwilę później przyszedł decydujący moment. W 84. minucie Wes Hoolahan znalazł się sam na sam z Sirigu i fatalnie spudłował. W następnej akcji odkupił jednak winy dobrym dośrodkowaniem, po którym Robbie Brady trafił do siatki.

Irlandia wygrała z Włochami 1:0. Zajęła trzecie miejsce w grupie i 26 czerwca o godz. 15:00 zagra w 1/8 finału z gospodarzami Euro 2016 - Francją. Włosi dzień później o godz. 18:00 zmierzą się z Hiszpanią. To starcie zapowiada się na najciekawszy pojedynek zbliżającej się fazy turnieju.

Smutne pożegnanie Zlatana

Belgia okazała się lepsza od Szwecji o jedną bramkę. Było to ostatnie spotkanie w barwach narodowych dla Zlatana Ibrahimovicia, który zapowiedział, że po mistrzostwach Europy we Francji kończy reprezentacyjną karierę. "Ibra" w zespole "Trzech Koron" rozegrał 116 spotkań i strzelił 62 gole. 34-letni napastnik robił wszystko, żeby pomóc swojej drużynie, ale ostatecznie Belgia w 84. minucie objęła prowadzenie i jednocześnie ustaliła wynik meczu. Radja Nainggolan uderzył sprzed pola karnego i posłał piłkę do siatki. Szwedzi zakończyli rywalizację w grupie E na ostatnim miejscu z jednym punktem na koncie.

Belgowie 26 czerwca o godz. 21:00 zmierzą się z Węgrami.