Francja-Irlandia 2:1. Podrażnieni faworyci pokazali wolę walki

Mecz Francja - Irlandia
Mecz Francja - IrlandiaŹródło:Newspix.pl / Dave Winter
Francja wygrała z Irlandią 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy

Faworyzowana reprezentacja Francji mecz z Irlandią zaczęła od prostego błędu Paula Pogby i faulu, po którym sędzia podyktował jedenastkę. Gola z rzutu karnego zdobył Robert Brady. Ekipie Didiera Deschampsa odrobienie strat zajęło niemal godzinę. Później jednak mecz ułożył się idealnie dla gospodarzy turnieju. Drugi gol Griezmanna wywołał dekoncentrację i frustrację u Irlandczyków, czego efektem było wyrzucenie z boiska Duffy'ego. Od 60 minuty atakowała praktycznie tylko drużyna francuska, nie udało się jednak podwyższyć prowadzenia, głównie przez samolubne zagrania Gignaca.

Francja grała szybko, składnie, miała wiele świetnych okazji i ostatecznie dwie z nich zamieniła na gole. Obserwując grę gospodarzy cały czas ma się jednak wrażenie, że czegoś temu zespołowi brakuje, że nie wszystko funkcjonuje tam idealnie. Tym bardziej więc powinni się bać Francuzów kolejni przeciwnicy. Jeśli bowiem do tej pory piłkarze Deschampsa grali słabo i wygrywali bez większych problemów, to aż strach pomyśleć jak mogą grać w najlepszej formie.

Obraz meczu dobrze oddają statystyki. Francuzi oddali aż 11 celnych strzałów, przy tylko 2 takich uderzeniach Irlandczyków. Wykonywali 9 rzutów rożnych, Irlandia tylko jeden. Mieli 60 proc. posiadania piłki, przeciwnik 40 proc. Jeżeli tylko trenerowi uda się wpasować do zespołu świetnego indywidualnie, ale egoistycznego Gignaca, oraz w jakiś sposób wpłynąć na Pogbę, Francja będzie w stanie poradzić sobie z każdym przeciwnikiem.

90 + 3 min.
KONIEC Francja awansuje do ćwierćfinału Mistrzostw Europy!
 90 + 3 min.
Schodzi Coman. Wchodzi Cissoko
 90 + 3 min.
Griezmann marnuje stuprocentową okazję. Francuzom najwyraźniej wystarczy prowadzenie jednym golem
 90 + 2 min.
Grający w osłabieniu Irlandczycy nie mają siły atakować pola karnego Francji
 90 + 1 min.
Rozpoczął się doliczony czas gry
 89 min.
I kolejna kontra Francuzów. Irlandczycy grający w 10 musieli się odsłonić w walce o korzystny rezultat. Francuzi są o włos od wykorzystania tej sytuacji. Każda ich kontra mogłaby kończyć się golem. Brakuje milimetrów
 88 min.
Długi wyrzut z autu Irlandczyków. Piłka poszybowała w pole karne. tam jednak przejęli ją obrońcy Francji
 87 min.
Payet samotnie podciągnął z piłką na wysokość pola karnego i oddał strzał z dystansu. Randolph był jednak na posterunku i pewnie złapał futbolówkę
 86 min.
Kolejna świetna akcja Francuzów i kolejne pudło Gignaca! Ma szczęście, że jego zespół najważniejsze gole już zdobył
 85 min.
Gignac marnuje doskonałą okazję do podwyższenia wyniku! Powinien był to strzelić, przed nim stał już tylko bramkarz, tymczasem pomocnik nie trafił nawet w bramkę
 84 min.
Świetna solowa akcja Pogby, której jednak pomocnik Juventusu nie kończy strzałem. Prawdopodobnie ciągle przeżywa sytuację z 2 minuty, kiedy to po jego faulu sędzia podyktował rzut karny dla Irlandczyków, zamieniony później na gola
 82 min.
Patrice Evra niczym profesor. Przejął piłkę na lewej stronie i nie pozwolił jej sobie odebrać pomimo agresywnych starań przeciwnika. Francuzom wychodzi już praktycznie wszystko
 80 min.
Dobra wrzutka do Griezmanna. Zabrakło tylko centymetra, a czubkiem buta skierowałby piłkę do siatki!
 80 min.
8 do 1. To stosunek rzutów rożnych wykonywanych dotąd przez Francję i Irlandię
 79 min.
Bardzo pozytywnie należy też ocenić wprowadzenie na boisko Gignaca. Rozruszał ataki Francji. Irlandczycy nie mogą sobie z nim poradzić
 77 min.
Griezmann świetnie powalczył o piłkę. Dalsza akcja Comana dała Francuzom rzut rożny. Doskonały mecz napastnika, który oprócz zdobywania bramek potrafi jeszcze pracować w defensywie
 76 min.
Tym razem Gignac w poprzeczkę! Kibice w Lyonie skandują jego nazwisko
 76 min.
Gignac egoistycznie. Gdyby podał do Griezmanna, byłoby 3:0
 75 min.
Z problemami, jednak wybijają Irlandczycy
 74 min.
Coman wywalczył dla Francji rzut rożny
 73 min.
Zmiana także w ekipie Francji. Schodzi Giroud, a na boisku pojawia się Andre-Pierre Gignac
 72 min.
Shane Long z żółtą kartką
 71 min.
I kolejna zmiana w Irlandii. Schodzi James McCarthy. W jego miejsce Wesley Hoolahan
 69 min.
Martin O`Neil reaguje na boiskowe wydarzenia. Jego sytuacja nie jest jednak godna pozazdroszczenia
 68 min.
Irlandia. Wchodzi John O`Shea. Boisko opuszcza James McClean.
 66 min.
Plac gry opuszcza też Daryl Murphy, którego zastąpi Jonathan Walters
 65 min.
Shane Duffy nie pozwolił Griezmannowi na zdobycie hattricka. Za swoje niesportowe zachowanie został jednak wyrzucony z boiska. Sytuacja Irlandii wygląda teraz beznadziejnie
 63 min.
Francuzi potrzebowali prawie godziny, aby odpowiedzieć na bramkę Irlandii z drugiej minuty. Teraz jednak zdobyli dwa gole w ciągu 3 minut. Irlandia rozbita
 60 min.
GOOOOOOOL!!!! Długa piłka na głowę Giroud, ten zgrywa do Griezmanna. Napastnik Atletico nie myli się i Francja wysuwa się na prowadzenie!
 57 min.
Francja wraca do gry!
 57 min.
GOOOOOL!!!! Payet na prawo, Sagna do środka, Griezmann głową do bramki! Co za uderzenie!
 56 min.
Bardzo niedokładnie Paul Pogba. Piłka opuszcza boisko. Od bramki Randolph. W ten sposób lider Francuzów nie zmaże winy za swój błąd z pierwszej połowy
 55 min.
Uderzenie Matuidiego sparowane na rzut rożny! Świetny strzał!
 53 min.
Rośnie przewaga w posiadaniu piłki Francuzów. Mają 55 proc. do 45 proc. Irlandczyków
 51 min.
Ależ akcja Irlandczyków! Uśpili przeciwnika i przeprowadzili zabójczy atak lewą stroną! Tylko interwencja Llorisa uratowała Francję! Przeciął piłką pędzącą wprost pod nogi dobrze ustawionego napastnika. Obrońcy na pewno by nie zdążyli
 50 min.
Griezmann i Giroud domagali się rzutu karnego. Sędzia Nicola Rizzolli z Włoch pozostał niewzruszony
 49 min.
Ataki Francuzów nie ustają
 47 min.
To mógł być gol! Piłkę wrzucaną ze stałego fragmentu gry głową przedłużył Laurent Koscielny. Minęła bramkę Randolpha o włos! Nikt nawet nie drgnął!
 46 min.
Deschamps stawia na atak. Schodzi Kante. W jego miejsce Kingsley Coman
 46 min.
Gwizdek sędziego rozpoczął drugą połowę spotkania!

Paul Pogba, który sprokurował rzut karny, nie zrehabilitował się za swój błąd. Tych 45 minut francuski gwiazdor z pewnością nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Czy trener będzie miał tyle cierpliwości, by dać mu szansę w drugiej połowie?

Ten mecz nie mógł zacząć się lepiej dla Irlandczyków. Podbudowani szybko zdobytym golem zwarli szyki i nie pozwolili faworyzowanym Francuzom odrobić strat. Sami kilka razy zagrozili bramce przeciwnika
 45 + 4 min.
Koniec pierwszej połowy! Irlandia sensacyjnie prowadzi z Francją 1:0
 45 min.
Niesamowite! Francuzi przeprowadzili nie jedną, a dwie akcje marzeń! Oddali nie dwa, a 5 strzałów, które powinny wpaść do bramki! Wynik jednak nadal bez zmian. Nogi irlandzkich obrońców nie dopuściły piłki do siatki pilnowanej przez Randolpha. To były najlepsze jak dotąd okazje Francuzów
 44 min.
Długie wrzucenie piłki z rzutu wolnego wprost pod pole karne Francji. Górą jednak obrońcy drużyny gospodarza turnieju
 43 min.
Rami musiał ratować swój zespół faulem taktycznym. Żółta kartka dla Francuza
 41 min.
Żółta kartka dla Jeffa Hendricka
 41 min.
Ostatnie minuty pierwszej polowy. Zamiast huraganowych ataków Francji obserwujemy odważne akcje Irlandczyków. Lloris znów ratował swój zespół, przechwytując dośrodkowanie z lewej strony
 40 min.
Rzut wolny dla Irlandii. Dośrodkowanie i... strzał! Piłka mija jednak słupek bramki pilnowanej przez Llorisa
 39 min.
Evra z kłopotami, wybija jednak piłkę na aut
 38 min.
Obrońcy wybijają piłkę, a na bramkę Francuzów rusza kontra! Ostatecznie wyspiarze od rzutu rożnego. Niezła odpowiedź
 37 min.
Griezmann faulowany na 25 metrze od bramki Randolpha. Będzie okazja dla Francji
 35 min.
Hendrick jednak wraca na boisko. Jest niewątpliwym bohaterem ostatnich kilku minut. Wątpliwości co do jego stanu zdrowia pozwoliły Irlandczykom ukraść kilka cennych minut w tym spotkaniu i wytrącić reprezentację Francji z uderzenia
 33 min.
Wydawało się, że będzie zdolny do dalszej gry, ale Hendrick znów leży na murawie. Czy będzie w stanie dokończyć mecz?
 32 min.
Niestety kolejna przerwa w grze. Jeff Hendrick trzyma się za udo
 31 min.
Niecodzienna sytuacja. Źle wykonany rzut z autu. Irlandczycy tracą piłkę na rzecz Francji
 30 min.
Gra wznowiona. Zawodnik może wrócić na boisko
 28 min.
Shane Long opatrywany na murawie boiska. Piłkarze mają chwilę oddechu
 26 min.
Żółta kartka dla Seamusa Colemana
 25 min.
Reprezentanci Francji strzelali już 4 razy, podczas gdy Irlandczycy 2. O dziwo posiadanie piłki rozkłada się prawie idealnie po połowie, z wynikiem 51 proc. na korzyść Francji
 25 min.
Oglądamy naprawdę dobre spotkanie. Podrażnieni Francuzi dokładnie rozgrywają piłkę, podają prawie wyłącznie do przodu, kreując groźne akcje. Irlandczycy bronią się całym zespołem i odpowiadają kontrami
 24 min.
Prostopadłe podanie Grizemanna do Payeta. Niestety nie dociera do adresata. Dobra próba
 23 min.
Potężny strzał Pogby! Dobrze ustawiony bramkarz łapie jednak futbolówkę
 22 min.
Faul na Pogbie. Dobra odległość do bezpośredniego strzału na bramkę strzeżoną przez Randolpha. Będzie uderzał sam poszkodowany?
 21min.
Griezmann z dystansu! Łapie bramkarz
 20 min.
Irlandczycy wreszcie dłużej pograli piłką. Wymienili kilka interesujących podań, przerzucili grę na drugą stronę boiska. Zagrozili nawet bramce Llorisa. Bramkarz musiał nieźle się nagimnastykować, aby wybronić uderzenie na dalszy słupek
 18 min.
Pogba już na nogach. Otrzymał mocny cios w splot słoneczny. Po kilku głębszych oddechach francuski pomocnik może grać dalej
 17 min.
Shane Long ostro sfaulował Paula Pogbę. Medycy wbiegają na boisko
 16 min.
Świetne wymiany z pierwszej piłki w linii pomocy Francuzów. Skupieni Irlandczycy uniemożliwiają jednak posłanie dokładnej piłki do napastników Didiera Deschampsa
 15 min.
Dalekie wyjście Llorisa. Bramkarz wybiegając poza pole karne napędził niemało strachu kibicom reprezentacji Francji. Golkiper naprawiał błąd Kościelnego
 13 min.
Kolejny rzut rożny. Tym razem obrońca ubiegł Giroud
 11 min.
Shane Duffy ofiarną interwencją ratuje swój zespół! Griezmann mógł zdobyć bramkę!
 10 min.
Francja znów atakuje. Piłka bardzo szybko krąży od nogi do nogi. Irlandczycy nie nadążają
 9 min.
Waleczni Irlandczycy wychodzą z własnym atakiem, ostro jednak defensorzy Francji
 8 min.
Na bramkę Irlandczyków sunie atak za atakiem. Kolejny rożny po dośrodkowaniu Evry
 7 min.
Rzut wolny dla Francuzów. Wykonuje Payet. Broni Randolph
 6 min.
Francuzi atakują jak szaleni
 4 min.
Pogba bardzo szybko chciał się zrehabilitować za sprowokowanie karnego. Wybijają jednak Irlandczycy
 3 min.
Co za początek spotkania! Jak odpowiedzą Francuzi?
 2 min.
GOOOOOOOl!!! Irlandia już w drugiej minucie meczu obejmuje prowadzenie! Mamy 0:1 Strzelcem gola Robert Brady