NA ŻYWO: Walia - Belgia. Debiutant sprawi kolejną sensację?

NA ŻYWO: Walia - Belgia. Debiutant sprawi kolejną sensację?

Walia   Belgia
3 1
Reprezentacja Walii, Gareth Bale
Reprezentacja Walii, Gareth BaleŹródło:Newspix.pl / EXPA/ Focus Images/ Paul Chesterton
Dla reprezentacji Polski rywalizacja na Euro 2016 już się zakończyła, ale przed nami kolejne niezwykle ważne mecze na turnieju we Francji. W piątek o awans do półfinału Walia zagra z Belgią. Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godz. 21:00.

90 min.
Problemy techniczne nie pozwoliły nam dokończyć tej relacji. Belowie ostatecznie wylądowali za burtą Euro 2016. Zespół Marca Wilmotsa przegrał z Walią 1:3 i zakończył swój udział w turnieju we Francji na ćwierćfinale.
 64 min.
DE BRUYNE! Jednak zdecydował się na strzał, ale bramkarz był dobrze ustawiony i pewnie złapał piłkę.
 63 min.
Będzie rzut rożny dla Belgów, jednak trochę za daleko, by strzelać bezpośrednio na bramkę.
 60 min.
Fellaini ukarany żółtą kartką.
 55 min.
GOOOOOOL! WALIA NA PROWADZENIU! Robson-Kanu ośmieszył belgijską defensywę! Obrócił się w szesnastce, wyszedł na czystą pozycję i huknął nie do obrony.
 51 min.
HAZARD! Mocny strzał prawą nogą, zabrakło centymetrów! Ależ zaczęli Belgowie tę drugą połowę!
 50 min.
DE BRUYNE! Zaskakujący strzał zza pola karnego, ale trochę za wysoko!
 49 min.
BYŁO BLISKO! R. Lukaku miał świetnie dograną piłkę, ale źle uderzył głową i zmarnował idealną okazję do zdobycia bramki...
 46 min.
W przerwie doszło do zmiany w belgijskim zespole. Nie zagra już Carrasco, zastąpił go Fellaini.

Gramy!
 45 min.
Przerwa! Mamy remis, ale przed nami jeszcze 45 minut. Za chwilę wracamy.
 44 min.
De Bruyne popisał się bardzo niecelnym strzałem z 30 metrów.
 43 min.
Kolejny rzut rożny dla Walii, jednak czujni byli belgijscy obrońcy.
 42 min.
Walijczycy teraz prowadzą grę, coś się zacięło w szeregach belgijskiego zespołu.
 38 min.
Rzut rożny dla Walii, ale nie wyszła z tego żadna ciekawa akcja. Końcówka pierwszej połowy, czy ktoś zdoła jeszcze wyjsć na prowadzenie przed przerwą?
 33 min.
Carrasco! Dobry strzał, ale bramkarz odbił piłkę.
 31 min.
GOOOOL! Mamy 1:1! Świetne dośrodkowanie Ramseya w pole karne, a piłkę głową do siatki skierował Williams!
 28 min.
Przepraszamy za problemy techniczne. Nadal Belgowie na prowadzeniu, jednak Walia ruszyła do ataku. Kilka minut wcześniej żółtą kartką ukarany został Gunter.
 19 min.
Gra trochę się uspokoiła. Belgowie już nie są tak aktywni w ofensywie, a Walijczycy powoli dochodzą do głosu w tym spotkaniu.
 17 min.
Żółta kartka dla Chestera (Walia).
 13 min.
GOOOOOL! Belgia na prowadzeniu! Do siatki trafił Nainggolan, który popisał się precyzyjnym strzałem.
 8 min.
Co tu się działo?! Oblężenie walijskiej bramki, trzy strzały Belgów! Walijczycy wybijali piłkę z linii bramkowej. Niewiarygodne!
 5 min.
Pierwsza żółta kartka. Ukarany Davies (Walia).
 5 min,
Śliska murawa sprzyja szybkiej grze, ale oba zespoły muszą uważać. Zagrania przy takiej nawierzchni wymagają większej precyzji...
 4 min.
Mocny początek Belgów, Walijczycy zamknięci przed własnym polem karnym!
 2 min.
Pierwsze podanie do Romelu Lukaku, jednak piłka była posłana zbyt mocno.

Zaczynamy!
 20:54
Zostało kilka minut, za chwilę zaczynamy! W Lille dzisiaj pada deszcz. Oba zespoły już wychodzą na boisko!
 20:40
Składy:

Walia: Hennessey - Chester, Williams, Davies - Taylor, Allen, Ledley, Ramsey, Gunter - Robson-Kanu, Bale

Belgia: Curtois - Meunier, Alderweireld, Denayer, Jordan Lukaku - Nainggolan, Witsel, Carrasco, De Bruyne, Hazard - Romelu Lukaku

Walię można uznać za jedną z sensacji Euro 2016. Zespół Chrisa Colemana rywalizację w grupie B zakończył na pierwszym miejscu, a w 1/8 finału okazał się lepszy o jedną bramkę od Irlandii Północnej. Belgowie z kolei awansowali z grupy z drugiej lokaty, a do ćwierćfinału dostali się dzięki wygranej z Węgrami aż 4:0.

– Wiem, jak zagra Walia. Wystawi pięciu obrońców i będzie czekać na nas na własnej połowie. Moglibyśmy zrobić tak samo, jednak nasza filozofia jest inna – powiedział przed ćwierćfinałowym spotkaniem belgijski selekcjoner Marc WIlmots. Trener Walijczyków też ma jednak apetyt na kolejne sukcesy ze swoją drużyną. Przyznał, że mecz z Belgią, to następny wielki test. Docenia klasę rywala, ale skupia się tylko na przygotowaniach do tego starcia. W piątek na stadionie w Lille najciekawiej zapowiada się pojedynek dwóch piłkarzy - Edena Hazarda i Garetha Bale'a.

Możemy się spodziewać, że w tym spotkaniu zadecydują detale. W tej fazie turnieju liczy się przede wszystkim koncentracja do ostatniego gwizdka. Jeden błąd może przesądzić o katastrofie. Zwycięzca tego spotkania w półfinal zagra z Portugalią, która w ćwierćfinale pokonała w rzutach karnych 5:3 Polskę. Jak debiutant na Euro wypadnie w starciu z dwukrotnym medalistą mistrzostw Europy? Przekonamy się dzisiaj późnym wieczorem. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl od godz. 21:00.