Dramatyczny konkurs rzutów karnych! Włosi żegnają się z Euro 2016

Dramatyczny konkurs rzutów karnych! Włosi żegnają się z Euro 2016

Kadr z meczu Niemcy - Włochy
Kadr z meczu Niemcy - Włochy Źródło:Newspix.pl / Manuel Blondeau
Włosi kończą przygodę z Euro 2016. Niemcy okazali się lepsi w serii rzutów karnych i ostatecznie meldują się w półfinale.

Podopieczni Joachima Loewa nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. Włosi byli bezbłędni w obronie. Plany naszych zachodnich sąsiadów pokrzyżowały się w 16. minucie, bowiem kontuzji doznał Khedira. Gracz Juventusu musiał opuścić boisko, a w jego miejsce pojawił się doświadczony Schweinsteiger. Niemcy nie zwalniali tempa, ale ciągle brakowało klarownych okazji. Włosi wykorzystywali każdy błąd rywali i błyskawicznie kontrowali. W 30. minucie  Schweinsteiger trafił głową do siatki po dośrodkowaniu z lewej strony, ale wcześniej faulował De Sciglio i gol nie został uznany. Oba zespoły przyspieszyły w końcówce pierwszej połowy. W 41. minucie Gomez uderzał głową po dośrodkowaniu Kimmicha, ale zabrakło trochę precyzji. Chwilę później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Mueller, jednak jego strzał był zbyt czytelny. Potem Włosi zdążyli jeszcze przedostać się pod pole karne Niemców i sędzia zakończył pierwsze 45 minut.

Po zmianie stron Niemcy szybko mogli objąć prowadzenie. Mueller wykorzystał stratę piłki w polu karnym i uderzył z 17 metrów. Zabrakło kilku centymetrów. Podopieczni Loewa mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki, co wykorzystali w 65. minucie. Gomez przedarł się między obrońcami i sprytnie zagrał piłkę w pole karne. Ta odbiła się jeszcze od jednego z Włochów, ale Oezil był dobrze ustawiony i pewnym strzałem pokonał Buffona. Moment po tej akcji wynik mógł podwyższyć Gomez, jednak był ustawiony tyłem do bramki. Jego sprytny strzał piętą wyczuli obrońcy i w porę zablokowali piłkę. W 77. minucie szczęście uśmiechnęło się do Włochów. Boateng zagrał futbolówkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Bonucci pewnie zamienił rzut karny na gola. Do ostatniego gwizdka nic się nie zmieniło i czekała nas dogrywka.

W dodatkowym czasie Niemcy cały czas konsekwentnie realizowali swoją taktykę. Chcieli zmusić Włochów do obrony, podchodzili blisko bramki Buffona. Spotkanie dalej było rozgrywane w szybkim tempie, ale nikt nie potrafił postawić kropki nad „i”. Minęło 120 minut i zaczęły się prawdziwe emocje.

Chyba nikt nie spodziewał się takiej serii jedenastek. Niemcy wygrali ją ostatecznie 6:5, a zawodnicy wykonali w sumie 18 rzutów karnych. W zespole Loewa zawiedli Mueller, Schweinsteiger i Oezil. Dla Włochów nie trafili Zaza, Pelle, Bonucci i Darmian. Ostatecznie Niemcy po bardzo trudnym pojedynku i dramatycznym konkursie jedenastek awansowali do półfinału Euro 2016.