Niemcy-Francja 0:2. Gospodarze turnieju zagrają w finale! Sędzia okradł Niemców?

Niemcy-Francja 0:2. Gospodarze turnieju zagrają w finale! Sędzia okradł Niemców?

Antoine Griezmann
Antoine GriezmannŹródło:Newspix.pl / PIOTR KUCZA
O godzinie 21:00 w Marsylii rozpoczęło się półfinałowe starcie prawdziwych piłkarskich potęg. Reprezentacja Niemiec zmierzyła się z gospodarzami imprezy - Francją. Zanosiło się na arcyciekawe spotkanie i taki też spektakl obejrzeliśmy. Nikt nie mógł się jednak spodziewać, że rolę pierwszoplanową odegra arbiter.

W czwartek wieczorem mierzyły się ze sobą drużyny, które przed turniejem typowano na ostatecznych triumfatorów. Kipiąca talentem i młodzieńczą żądzą wygrywania francuska szatnia, kontra historycznie zaprogramowany na wygrywanie zespół Niemiec. Emocje i wyrachowanie. Entuzjazm i precyzja. Indywidualności i "maszyna". Oba zespoły równie dobrze mogłyby zmierzyć się w finale i byłby to finał na miarę oczekiwań każdego kibica piłki. Traf zetknął je jednak wcześniej.

Niemcy po dobrej pierwszej połowie do szatni schodzili ze stratą jednej bramki. W drugiej nie dość szybko zabrali się do odrabiania strat, a po błędzie całej defensywy i utracie drugiego gola, całkowicie opuściły ich siły. Sytuację mistrzów świata dobrze obrazował ich trener, który już około 80 minuty meczu miał łzy w oczach i przeczuwał nieuchronność porażki.

3 karne Pogby i jeden Griezmanna

Z tego meczu niemieccy kibice najlepiej zapamiętają kontrowersyjne decyzje włoskiego sędziego. Nicola Rizzoli tylko w pierwszej połowie mógł podyktować dwa rzuty karne za przewinienia Paula Pogby. Zagwizdał jednak zagranie w polu karnym ręką przez Schweinsteigera, czego próżno szukać na powtórkach. W drugiej połowie miał jeszcze jedną okazję do ukarania Pogby, który w polu karnym faulował tym razem Toniego Kroosa. Znów jednak sędzia wykazał się wyrozumiałością wobec piłkarza gospodarzy turnieju.

Piłkarskiej klasy nie można odmówić jednak Griezmannowi, który najpierw dobrze wykorzystał rzut karny, a później świetnie, intuicyjnie uderzał bezpańską piłkę do siatki wiszącej za plecami Manuela Neuera. Dużo woli do gry wykazywali też Giroud i Sissoko, którzy nie odpuszczali żadnej piłki i motywowali kolegów do ciągłego biegania za futbolówką. Światowej klasy interwencjami popisywał się Hugo Lloris, który nie pozwolił drużynie niemieckiej na choćby cień nadziei i szczelnie zamurował swoją bramkę.

Jeszcze jeden finał

Piłkarzom Didiera Deschampsa do szczęścia potrzebne jest jeszcze tylko jedno zwycięstwo. W niedzielę zmierzą się w finale Euro 2016 z reprezentacją Portugalii. Czy Cristiano Ronaldo i spółka przerwą triumfalny marsz Francuzów i zepsują gospodarzom ich święto? Czy też może Francja po raz trzeci wygra turniej, który sama zorganizowała? Poprzednio ta sztuka udawała się Trójkolorowym w roku 1984 (Mistrzostwa Europy) oraz 1998 (Mistrzostwa Świata).

90 + 4 min.
Koniec. Francja w finale Mistrzostw Europy!
 90 + 2 min.
Strzał głową broni Lloris! Niemcy nie mają dziś szczęścia
 90 + 1 min.
Boisko opuszcza bohater meczu, zdobywca obu bramek - Antoine Griezmann. W jego miejsce Yohan Cabaye
 90 min.
Sędzia doliczył 4 minuty do podstawowego czasu gry
 88 min.
Dośrodkowanie Muellera bez trudu zablokowane przez obrońcę. Druga próba bardzo niedokładna, piłka wychodzi na aut. Słaby mecz i słaby turniej napastnika Bayernu
 86 min.
Francuscy kibice każde podanie swojej reprezentacji fetują gromkim "OLE!". Niemcy nie przywykli do takiego traktowania. czy to podrażni ich ambicję i zmusi do jeszcze jednego zrywu?
 85 min.
Niemcy zmęczeni jeszcze próbują, ale już bez większego powodzenia
 83 min.
Przewaga w posiadaniu piłki przez Niemców utrzymuje się nadal na tym samym, wysokim poziomie: 65 do 35 procent
 81 min.
Strzał głową Hoewedesa nieznacznie za wysoko. Niemcy nadal próbują
 80 min.
Sissoko powalczył o praktycznie straconą już piłkę i zdołał jeszcze sięgnąć futbolówki. Bardzo dobry mecz francuskiego pomocnika. Widać, że w tej reprezentacji każdy chce grać jak najwięcej i pokazać się z jak najlepszej strony
 79 min.
Czyżby w oczach niemieckiego trenera pojawiły się łzy?
 78 min.
I od razu mamy pierwszy strzał Sane! Nietrafiony
 78 min.
Na boisku pojawia się także Leroy Sane. Schodzi Bastian Schweinsteiger
 77 min.
Wchodzi Andre-Pierre Gignac. Na boisku zastępuje Oliviera Giroud
 76 min.
Draxler ostro powalczył o piłkę z Sagną. Francuski obrońca długo nie podnosił się z murawy
 75 min.
Draxler! Milimetry od słupka francuskiej bramki!
 74 min.
Kante otrzymuje żółtą kartkę. Dobre miejsce do oddania strzału
 73 min.
Poprzeczka! Goetze przywitał się z bramką Llorisa
 72 min.
Griezman i GOOOOL! Błąd niemieckiej defensywy i francuski napastnik podwyższa prowadzenie na 2:0
 72 min.
Schodzi Payet, w jego miejsce N`Golo Kante. Wygląda to na chęć bronienia wyniku
 70 min.
Mustafi doszedł do piłki i oddał strzał, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną
 69 min.
Faulowany Toni Kroos i rzut wolny. Sissoko mógł tutaj zobaczyć żółtą kartkę
 68 min.
Faul w ataku i piłka dla Francuzów. Zmarnowany stały fragment gry
 67 min.
Po drugiej stronie boiska już mocne dośrodkowanie Kimmicha i wybicie na rzut rożny
 66 min.
Mueller otoczony przez 4 zawodników reprezentacji Francji traci piłkę i naraża swój zespół na kontrę. Payet jednak bardzo źle wykańcza akcję i uderza za słabo i obok bramki
 65 min.
Z boiska schodzi Emre Can. W jego miejsce Mario Goetze, który na tym turnieju jeszcze nie zachwycił
 62 min.
Szybkie wznowienie z autu Niemców i kombinacyjna gra w polu karnym Francuzów. Ostatecznie atak drużyny Joachima Loewa nie powiódł się, ale to pokazuje, że Francuzów można zaskoczyć
 61 min.
Rzut rożny dla Francji. Strzelał Kościelny, ale ponad bramką Neuera
 60 min.
Boateng nie wróci już na boisko. Za niego wchodzi Shkodran Mustafi
 59 min.
Kontuzja Boatenga? Niemiec schodzi z boiska podtrzymywany przez fizjoterapeutów
 57 min.
Giroud bardzo bojowo dziś nastawiony. W walce o górną piłkę walczył z własnym kolegą... i wygrał!
 55 min.
Pierwszy spalony w meczu. Lloris będzie wybijał piłkę
 54 min.
Boateng pięknie rozciąga do Hectora i Niemcy atakują już lewą stroną
 52 min.
Kościelny świetnie wybija piłkę spod nóg Muellera. Ważna interwencja
 51 min.
Ładna akcja Niemców, ale obrońcy Francji rozgrywają dobre zawody. Wybijają piłkę
 50 min.
Sagna nie dał się Draxlerowi i czysto zabrał piłkę. Podenerwowany Niemiec fauluje od tyłu i ogląda żółtą kartkę
 49 min.
Duży błąd Kościelnego! Pogba ratuje swój zespół wybiciem
 48 min.
Francuzi głęboko cofnięci rozgrywają piłkę na własnej połowie
 47 min.
Niebezpieczeństwo szybko zażegnane. Piłka wybita przez obrońców
 46 min.
Okazja francuzów. Dobre zagranie Pogby i strzał Giroud! W kolejnej akcji Giroud odgrywał do Griezmanna i po strzale tego drugiego mamy rzut rożny!
 46 min.
Zaczynamy drugą połowę!

Największą gwiazdą pierwszej połowy postanowił zostać włoski arbiter, który najpierw w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach nie podyktował karnego za przewinienia Pogby, a później pod koniec pierwszej połowy przyznał "jedenastkę" gospodarzom

Duża przewaga drużyny niemieckiej nie przełożyła się na gole. Podobnie w przypadku nielicznych ataków podopiecznych Didiera Deschampsa

Po dziwnej decyzji sędziego gola z "jedenastki" zdobywa Antoine Griezmann. Francja prowadzi do przerwy 0:1
 45 + 1 min.
GOL! Z rzutu karnego Griezmann
 45 min.
Żóła kartka dla Schweinsteigera i rzut karny dla Francji! To dopiero zagadkowa decyzja sędziego Rizzolego!
 44 min.
Rzut rożny dla Francji. Hector wolał nie ryzykować i wybił piłkę poza linię końcową
 43 min.
Mueller strzela, ale po jego uderzeniu Lloris zacznie od własnej bramki
 42 min.
Żółta kartka dla Patrice`a Evry
 41 min.
Hoewedes jakimś cudem dogonił Giroud wychodzącego sam na sam z bramkarzem! Świetnie wybił mu piłkę spod nóg. Zmarnowana okazja napastnika Arsenalu
 40 min.
Szybka akcja Francuzów: dośrodkowanie Evry i strzał Griezmanna z ostrego kąta. Tylko boczna siatka
 39 min.
Pogba znów testuje sędziego. Przewracał w polu karnym Schweinsteigera, arbiter jednak nie dmuchnął w gwizdek
 37 min.
Koszmarny błąd Pogby, ale równie beznadziejnie zachował się Thomas Mueller, którego strzał bez większego trudu obronił Lloris. Błąd za błąd
 36 min.
Uderzenie! I znów broni Neuer
 36 min.
Francuzi długo naradzają się przed wykonaniem stałego fragmentu gry. Tym razem uderzać będzie Pogba
 35 min.
Żółta kartka dla Emre Cana i rzut wolny dla Francji
 34 min.
Mueller fauluje Pogbę w środku pola. Niepotrzebnie. To nie jest za dobry mecz napastnika Bayernu
 34 min.
Oezil dośrodkowywał w pole karne. Lloris dobrze ubiegł Draxlera i przechwycił piłkę
 33 min.
Próba ataku Francuzów nieudana. I znów atak pozycyjny budują Niemcy
 31 min.
Kimmich dośrodkowuje. Mueller znów nie trafia w dogodnej sytuacji. Umtiti minimalnie szybszy od Niemca nie pozwala mu na dobitkę
 30 min.
Schweinsteiger zastępuje rozgrywającego piłkę Boatenga i przerywa atak przeciwników. Świetna asekuracja i wymiana pozycji Niemców. Nic nie szwankuje w tej "maszynie"
 28 min.
Boateng znów ładnie rozciąga grę. Francuzi muszą się przesuwać całym zespołem. Stoper Bayernu Monachium sprytnie rozdziela dziś piłki
 27 min.
Posiadanie piłki: Niemcy 65 proc. - 35 proc. Francuzi
 26 min.
Lloris wybija i kolejny atak Francji wyprowadza Umtiti
 25 min.
Najpierw Draxler, potem z dalszej odległości Schweinsteiger! Lloris z trudem przerzucił piłkę nad własną bramką! Kolejny rzut rożny. Niemcy naciskają
 25 min.
Francuzi wybijają piłkę
 25 min.
I mamy kolejny rzut rożny. Tym razem po drugiej stronie boiska
 24 min.
Payet! Ale broni Neuer. To był niezły strzał, ale na niemieckiego bramkarza potrzeba czegoś lepszego
 22 min.
Schweinsteiger fauluje Payeta. Rzut wolny w niebezpiecznej odległości od bramki Neuera
 21 min.
Świetne crossowe dogranie do Kimmicha. Ten jednak nie wykorzystał elementu zaskoczenia. Jakby sam nie spodziewał się takiej piłki
 20 min.
Kontrowersja! Pogba mógł "wywalczyć" już drugi rzut karny w tym turnieju dla przeciwnego zespołu. Wydaje się, że zahaczał Toniego Kroosa we własnym polu karnym
 20 min.
Kontra Francuzów zmarnowana. Przy piłce znów Niemcy
 19 min.
Rzut rożny dla Niemców.Toni Kroos dobrze zagrywał piłkę, jego koledzy nie dali jednak rady jej przejąć
 19 min.
Piłka krąży teraz pomiędzy niemieckimi piłkarzami. Francuzi robią tylko za tło
 18 min.
Przerzut do Kimmicha. Widać, że partnerzy z zespołu mają zaufanie do młodego gracza Bayernu
 17 min.
Draxler był już w polu karnym Francuzów, wybrał jednak najgorszy możliwy wariant i zepsuł akcję
 16 min.
Niemcy wreszcie doszli do piłki. Rozpoczynają to co lubią najbardziej - atak pozycyjny
 13 min.
Genialne zagranie Kimmicha! Can nieatakowany dokładnie dośrodkował do Muellera. Niemiec jednak koszmarnie chybił! Nie może się odblokować na tych mistrzostwach
 11 min.
Niedokładne podanie Boatenga do Hectora. Strata i aut dla Francji
 9 min.
Draxler fauluje Pogbę w środku boiska. Obaj zawodnicy są w swoich krajach uważani za największe piłkarskie talenty. Który dziś pokaże się z lepszej strony?
 9 min.
Boateng podciągnął wysoko z piłką, odegrał na lewą flankę. Francuski pressing wypchnął jednak Niemców pod linię środkową boiska
 7 min.
Gospodarze turnieju szybko i dokładnie wymieniają piłkę między sobą. Niemcy na razie nie mogą dojść do głosu
 6 min.
Cudowna akcja Francuzów! Wymienili kilka podań przeplatanych sztuczkami technicznymi. Griezmann zakończył akcję mocnym strzałem, ale Neuer nie dał się zaskoczyć. Gdyby piłka wpadła do bramki, mielibyśmy gola turnieju.
 5 min.
Sissoko intuicyjnie do Payeta, obrońcy niemieccy z kłopotami
 4 min.
Ogłuszający doping francuskich kibiców
 3 min.
Joachim Loew ogląda mecz na stojąco. Jego podopieczni już w pierwszej minucie dopuścili do groźnej akcji Francuzów